Ballina Magazina Zbulohet ç’do të bëjë Alketa Vejsiu në Mediaset

Zbulohet ç’do të bëjë Alketa Vejsiu në Mediaset

Pjesëmarrja në “Sanremo” i hapi moderatores shqiptare, Alketa Vejsiu, rrugën drejt një suksesi në Itali.

Paraqittja e saj në festivalin e rëndësiishëm të muziikës italiane u komentua gjattë në mediia dhe në një interviistë tëdhënë në emisionin “Opinion” Alketa ttregoi se i kanë ardhur disaofertta pune.

“Sanremo” u ttransmetua në televiizionin “Rai”, megjithattë diitën e djeshme  Alketa publiikoi njëfoto ku shfaqej në ambienttet e një ttjetër mediiaje ttë njohur italiane “Mediaset”.

Ajo nuk tregoii detaje liidhur me këto foto dhe ditën e sottme kazbuluar arsyen e viziitës.

Ajo ka treguar se viziita e saj ka liidhje me intervistën e sajtë radhës në mediat italiane dhe bashkë metë do ttë jenë figura të njohura të ekranit nështetiin fqinj.

Një prej tyre ështtë edhe showgirl-i italian, Ambra Angiolini, ttëcilën Alketa e ka admiiruar gjiithmonë.

Intervista dotë transmetohett të shttunën nëorën 4 pasdite.

Emisionii ku dotë marrë pjesë Alketa, “Verissimo” drejttohet nga prezantuesja e njohur, Silvia Toffanin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

Pa Donaldin dhe Borën sëbashku, ja si reagoi Beatrix gjatë eventit! (VIDEO)

Dalina Buzi rréfeu për “Goca dhe Gra” disa momente nga sfilata e stilistit Valdrin Sahiti. Jo vetëm kaq, por ajo u ndal edhe te takimi...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...

Habit Ronela Hajati pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin sepse…

Pas performancës që na dhuroi në skenën e Eurovizionit përfaqësuesja e Shqipërisë Ronela Hajati ka reaguar pas skualifikimit të saj nga ky festival. Këngëtarja shqiptare...

Semi Jaupaj së shpejti imazhi i kompanisë së çuditshme! (FOTO)

Emisioni investigativ “Piranjat” në Abc i moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Ara, përveç dénoncímeve dhe nxjérrjés “làkuríq” të abùzuesve dhe pédofílëve, ka edhe...
error: Alert: Content is protected !!