Ballina Showbiz Zbulohet ç’do të bëjë Alketa Vejsiu në Mediaset

Zbulohet ç’do të bëjë Alketa Vejsiu në Mediaset [VIDEO]

Pjesëmarrja në “Sanremo” i hapi moderatores shqiptare, Alketa Vejsiu, rrugën drejt një suksesi në Itali.

Paraqitja e saj në festivalin e rëndësishëm të muzikës italiane u komentua gjatë në media dhe në një intervistë të dhënë në emisionin “Opinion” Alketa tregoi se i kanë ardhur disa oferta pune.

“Sanremo” u transmetua në televizionin “Rai”, megjithatë ditën e djeshme Alketa publikoi një foto ku shfaqej në ambientet e një tjetër mediaje të njohur italiane “Mediaset”.

Image result for alketa vejsiu

Moderatorja nuk tregoi detaje lidhur me këto foto dhe ditën e sotme ka zbuluar arsyen e vizitës.

Ajo ka treguar se vizita e saj ka lidhje me intervistën e saj të radhës në mediat italiane dhe bashkë me të do të jenë figura të njohura të ekranit në shtetin fqinj.

Një prej tyre është edhe showgirl-i italian, Ambra Angiolini, të cilën Alketa e ka admiruar gjithmonë.

Intervista do të transmetohet të shtunën në orën 4 pasdite.

Emisioni ku do të marrë pjesë Alketa, “Verissimo” drejtohet nga prezantuesja e njohur, Silvia Toffanin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...
error: Alert: Content is protected !!