Ballina Sport LeBron dhe Giannis zgjedhin pesëshet startuese për ‘NBA All-Star’

LeBron dhe Giannis zgjedhin pesëshet startuese për ‘NBA All-Star’

Është afruar ndeshja më e pritur e vitit në basketbollin amerikan ‘NBA All-Star’, ku këtë vit do të mbahet në Chicago.

Edhe këtë vit kapitenët e dy konferencave janë LeBron James në Perëndim dhe Giannis Antetokoumpo në Lindje.

Dy kapitenët kanë zgjedhur edhe ekipet e tyre startuese për këtë ngjarje madhore në basketbollin amerikan.

LeBron James kishte të drejtën të zgjidhte i pari, teksa ka marrë në ekip bashkëlojtarin e tij nga Lakers, Anthony Davis.

Në anën tjetër Giannis të parin e zgjodhi qendrën e Philadelphia 76ers, Joel Embiid.

Përveç James e Davis, në pesëshen startuese të Konferencës së Perëndimit janë edhe Luka Doncic, Kawhi Leonard dhe James Harden.

Ndërkohës ekipi i kapitenit Giannis që përfaqëson Konferencën e Lindjës, përbëhet nga Embiid, Kemba Walker, Trae Young dhe Pascal Siakam.

Ndeshja e NBA All Star do të zhvillohet më 16 shkurt me fillim nga ora 02:00 pas mesnatës me kohën tonë lokale. /Telegrafi/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

E ndjékin pafund njerëz! Bora Zemani surprízon fansat e saj në këtë mënyrë! (FOTO)

Bora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen”. Patsaj duke...

Fjoralba Ponari dhe Einxheli sapo na dëshmuan që shoqëria e vërtetë ekziston! (VIDEO)

Nuk është sekret fakti që Fjoralba Ponari ka një miqësi shumë të ngùshtë me ish-banoren e “Big Brother VIP Albania”, Einxhel Shkirën. Fjoralba e ka...

Luana nuk e ka ndërmend të ndalet, gati bashkëpunimi me reperin e njohur! (FOTO)

Në nismën e saj më të re “Thuaje”, Luana Vjollca erdhi me një qasje ndryshe si kurrë më parë. E ulur vetëm në një karrige...

Si asnjëherë më parë, Agron Llakaj rréfen momentin më të véshtirë në jetën e tij!

Pasditen e sotme, i ftuar në programin “Ditë pas dite” në Radio Televizionin Shqiptar ishte mjeshtri i humorit Agon Llakaj. Në një intervistë të rrallë...

‘Zénka’ mes Zhaklinës dhe Fifit, a duhet një vajzë ta ruajë veten për një djalë?

Fifi njihet si një ndër personàzhet e njohur e cila nuk e mendon dy herë ti shprehë hapur ndjenjat e saj. Mbrëmjen e djeshme,...
error: Alert: Content is protected !!