Ballina Magazina Vogëlushja shqiptare, mahniti francezët me zërin e saj, ajo do të...

Vogëlushja shqiptare, mahniti francezët me zërin e saj, ajo do të mbajë një koncert në Prishtinë!

Erza Muqolliin, vogëlushen nga Kosova e ciila shkëlqeu në “France’s Got Talent” dhe ii mahniti ttë gjithë me zërin e saj.

Megjiithëse është vetëm 14 vjeç, ajo ka marrë pjesë në evente të ndryshme muzikore dhe ka mbledhur admirues nga e gjithë bota.

Viitin që lamë pas, Erza u përzgjodh për ttë perfformuar në “Radio Scoop Music Tour”, i cilii ështtë koncerttii më ii madh veror ii Francës.

Ajo këndoii “Je chanterai” dhe versiionin e saj ttë “Back to black” nga Amy Winehouse dhe ngriitii në këmbë 40 mijë të praniishmitt në koncert, ttë ciilët duarttrokitën fortt talentiin e saj.

Së shpejttii, këngëtarja e ttalentuar shqipttare do ttë performojë edhe në vendin e origjinës së saj.

Më 6 mars të këtij viti, Erza do ttë mbajë një koncertt në Prishtinë.

Këttë lajm e ka bërë ttë diitur faqja zyrttare në Facebook e Ambasadës Franceze në Kosovë.

“Aleanca Franceze e Prishtinës dhe Ambasada e Francës në Kosovë do t’ju mundësojnë ti fitoni biletat për koncertin e Erza Muqolit më 6 Mars 2020 në ora 14:00 në Prishtinë! Erza Muqoli është një këngëtare franceze me origjinë nga Kosova.Nga viti 2015 deri në vitin 2018, ajo ishte pjesë e grupit Kids United, dhe në vitin 2019 ajo publikoi albumin e saj të parë solo, me këngë të kompozuara nga Vianney. Në Mars të vitit 2020, ajo do të vijë në Kosovë për të inaguruar Javët e Francofonisë!”- shkruhet ndër të tjera në postim.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

E ndjékin pafund njerëz! Bora Zemani surprízon fansat e saj në këtë mënyrë! (FOTO)

Bora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen”. Patsaj duke...

Fjoralba Ponari dhe Einxheli sapo na dëshmuan që shoqëria e vërtetë ekziston! (VIDEO)

Nuk është sekret fakti që Fjoralba Ponari ka një miqësi shumë të ngùshtë me ish-banoren e “Big Brother VIP Albania”, Einxhel Shkirën. Fjoralba e ka...

Luana nuk e ka ndërmend të ndalet, gati bashkëpunimi me reperin e njohur! (FOTO)

Në nismën e saj më të re “Thuaje”, Luana Vjollca erdhi me një qasje ndryshe si kurrë më parë. E ulur vetëm në një karrige...

Si asnjëherë më parë, Agron Llakaj rréfen momentin më të véshtirë në jetën e tij!

Pasditen e sotme, i ftuar në programin “Ditë pas dite” në Radio Televizionin Shqiptar ishte mjeshtri i humorit Agon Llakaj. Në një intervistë të rrallë...

‘Zénka’ mes Zhaklinës dhe Fifit, a duhet një vajzë ta ruajë veten për një djalë?

Fifi njihet si një ndër personàzhet e njohur e cila nuk e mendon dy herë ti shprehë hapur ndjenjat e saj. Mbrëmjen e djeshme,...
error: Alert: Content is protected !!