Erza Muqolliin, vogëlushen nga Kosova e ciila shkëlqeu në “France’s Got Talent” dhe ii mahniti ttë gjithë me zërin e saj.

Megjiithëse është vetëm 14 vjeç, ajo ka marrë pjesë në evente të ndryshme muzikore dhe ka mbledhur admirues nga e gjithë bota.

Viitin që lamë pas, Erza u përzgjodh për ttë perfformuar në “Radio Scoop Music Tour”, i cilii ështtë koncerttii më ii madh veror ii Francës.

Ajo këndoii “Je chanterai” dhe versiionin e saj ttë “Back to black” nga Amy Winehouse dhe ngriitii në këmbë 40 mijë të praniishmitt në koncert, ttë ciilët duarttrokitën fortt talentiin e saj.

Së shpejttii, këngëtarja e ttalentuar shqipttare do ttë performojë edhe në vendin e origjinës së saj.

Më 6 mars të këtij viti, Erza do ttë mbajë një koncertt në Prishtinë.

Këttë lajm e ka bërë ttë diitur faqja zyrttare në Facebook e Ambasadës Franceze në Kosovë.

“Aleanca Franceze e Prishtinës dhe Ambasada e Francës në Kosovë do t’ju mundësojnë ti fitoni biletat për koncertin e Erza Muqolit më 6 Mars 2020 në ora 14:00 në Prishtinë! Erza Muqoli është një këngëtare franceze me origjinë nga Kosova.Nga viti 2015 deri në vitin 2018, ajo ishte pjesë e grupit Kids United, dhe në vitin 2019 ajo publikoi albumin e saj të parë solo, me këngë të kompozuara nga Vianney. Në Mars të vitit 2020, ajo do të vijë në Kosovë për të inaguruar Javët e Francofonisë!”- shkruhet ndër të tjera në postim.

By Juda.al

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!