Ballina Aktualitet Vendoset se ku do jetë karantina në Shqipëri

Vendoset se ku do jetë karantina në Shqipëri

Edhe pse të rrethuar nga shtetet fqinje, që kanë evidentuar raste të me prekur nga koronavirùsi, Shqipëria zyrtarisht ende rezulton që nuk ka asnjë person të konstatuar nga ky virùs.

Kryeministri ka mbledhur Këshillin Kombëtar të Sigurisë dhe rreshtoi së bashku me Ministren e Shëndetësisë, të gjitha masat e ndërmarra për të qenë gati për çdo situatë epidemike.

Image result for edi rama

Ata zbuluan dhe vendin e parashikuar për karantinë, nëse përhapja do të jetë e përmasave të mëdha. Por për Kryeministrin aktualisht, më shumë se sa vetë virùsi, më problematike edhe më shumë se çdo vend tjetër, është infodemia, siç njihen ndryshe situata e krijuar nga përhapja e lajmeve të rreme që përhapin panik, lidhur me këtë virùs, shkruan Tv Klan.

Në mënyrë të veçantë, ai fajëson segmente të caktuara të politikës, që po e përdorin këtë situatë. Rama përsërit se Shqipëria nuk është imune ndaj virùsit, por ajo që vlen në këtë situatë është qetësia dhe besimi.

Image result for edi rama

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Adrola Dushi feston ditëlindjen, e ëma i bën dedikimin më të bukur që keni parë ndonjëherë! (FOTO)

Modelja Adrola Dushi feston ditëlindjen! Bukuroshja ka publikuar disa postime në rrjetin social “Instagram”, ku ndër të tjera ka postuar edhe urimet e personave...

Pas zhùrmës së madhe ditëve të fundit, Adisi publikon pamjet e Fifit duke gatuar! (VIDEO)

Tahsmë siç dihet këngëtarja e njohur Fifi është në një romancë me Adis Patushin. Ato shfaqen kudo bashkë dhe nuk ngùrrojnë që në rrjetet sociale...

Ups! Beniada nxòri ‘padashje’ Megi Pojanin se është në lídhje me Endri Çekiçin! (VIDEO)

Megi Pojani dhe futbollisti Endri Çekiçi janë tashmë në qendër të vëmendjes. Dyshja po përfliten për një lídhje dashurie por asnjëri prej tyre nuk ka...

E réndë! Hùmb jetën në moshën 32-vjeçare aktori i njohur i humorit! (FOTO)

Komediani kanadez Nick Nemeroff ka humbur jetën në moshën 32-vjeçare. Familja e tij konfirmoi vdékjen e tij të paprítur të hënën në mbrëmje. Ende nuk dihet...

Arjan Konomi e péson kéq në Jordani, rrézíkon të képusë…krahun! (VIDEO)

Gazetari Arjan Konomi ka pésuar një aksídent teksa po qëndron në Jordani. Si pàsojë, ai iu nénshtrua një opéracioni emérgjént për të riparuar démin. Opéracíoni u...
error: Alert: Content is protected !!