Në várrezat e Parkut Memorial Village Westwood në Los Angeles, është várrosur legjenda hollivudiane, Kirk Douglas.

Njëri nga yjet e fundit të epokës së artë në Hollywood, ndèrroi jetë para dy ditësh në moshën 103 vjeçare.

Në ceremoninë mortore që ishte private, morën pjesë familjarët e ngushtë të tij, në mesin e tyre, djali Michael Douglas (75 vjeçar) dhe bashkëshortja e tij, Catherine Zeta-Jones (50 vjeçare).

Në várrim ishte pjesëmarrës edhe njëri nga regjisorët më të mirë të kinematografisë botërore, Steven Spielberg.

Gruaja e Kirk, Anne, e cila është po ashtu në pleqëri të vonshme (100 vjeçare) është dukur shumë e píkëlluar në momentin e várrimit. /Telegrafi/

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!