Ballina LAJME/BOTE Várroset legjenda Kirk Douglas

Várroset legjenda Kirk Douglas

Në várrezat e Parkut Memorial Village Westwood në Los Angeles, është várrosur legjenda hollivudiane, Kirk Douglas.

Njëri nga yjet e fundit të epokës së artë në Hollywood, ndèrroi jetë para dy ditësh në moshën 103 vjeçare.

Në ceremoninë mortore që ishte private, morën pjesë familjarët e ngushtë të tij, në mesin e tyre, djali Michael Douglas (75 vjeçar) dhe bashkëshortja e tij, Catherine Zeta-Jones (50 vjeçare).

Në várrim ishte pjesëmarrës edhe njëri nga regjisorët më të mirë të kinematografisë botërore, Steven Spielberg.

Gruaja e Kirk, Anne, e cila është po ashtu në pleqëri të vonshme (100 vjeçare) është dukur shumë e píkëlluar në momentin e várrimit. /Telegrafi/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...

Habit Ronela Hajati pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin sepse…

Pas performancës që na dhuroi në skenën e Eurovizionit përfaqësuesja e Shqipërisë Ronela Hajati ka reaguar pas skualifikimit të saj nga ky festival. Këngëtarja shqiptare...

Semi Jaupaj së shpejti imazhi i kompanisë së çuditshme! (FOTO)

Emisioni investigativ “Piranjat” në Abc i moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Ara, përveç dénoncímeve dhe nxjérrjés “làkuríq” të abùzuesve dhe pédofílëve, ka edhe...
error: Alert: Content is protected !!