Ballina Magazina U kritikua për veshjen e saj, kush është këngëtarja shqipëtare që u...

U kritikua për veshjen e saj, kush është këngëtarja shqipëtare që u bë pjes e një spektakli në Gjermani?

Ndonëse ishte ‘zhdukur’  nga skena shqiptare Lorna Hysa ka vazhduar pasionin e saj dhe këtë herë në një skenë më të madhe.

Ajo ka provuar talentin në spektaklin e të taletuarve “Super Star” në Gjermani.

Ajo ka tërhequr vëmendjen e katër anëtarëve të jurisë me performancën e saj, por edhe për veshjen.

Juria gjermane përkatësisht, Dieter Bohlen e kritikoi fort për veshjen e saj.

Lorna kishte zgjedhur të shkonte ekstravagante me një veshje të ngjashme me ato të balerinëve të dancit ssportiv, që i nxirrte në pah trupin dhe kishte lyer buzët e kuqe.

Megjithatë, ajo ia ka dalë që të pranohet për në fazën tjetër.

Juria profesioniste ka vlerësuar talentin e saj dhe i ka dhënë një mundësi të dytë.

Në mediat gjermane është thënë se ajo është mikeshë e Loredanës dhe ndoshta do të ecë në hapat e saj.

Po në të njejtin spektakel ka marrë pjesë edhe Ardian Bujupi disa vite më parë dhe tani ai është një artist i njohur në tregun gjerman.

Lorna Hysa u bë e njohur për publikun shqiptar në vitin 2012.

Ajo u shfaq për herë të parë në skenën e “X Factor” si një studente Informatike, e cila kërkonte të eksperimentonte në fushën e muzikës.

Në vitin 2014 ajo mori pjesë edhe në “Kënga Magjike” me projektin e saj muzikor “Selfie”. Për arsye të pa njohura kjo këngë nuk është më në Youtube dhe me sa duket këngëtarja dëshiron të nisë nga e para karrierën në Gjermani.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

E ndjékin pafund njerëz! Bora Zemani surprízon fansat e saj në këtë mënyrë! (FOTO)

Bora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen”. Patsaj duke...

Fjoralba Ponari dhe Einxheli sapo na dëshmuan që shoqëria e vërtetë ekziston! (VIDEO)

Nuk është sekret fakti që Fjoralba Ponari ka një miqësi shumë të ngùshtë me ish-banoren e “Big Brother VIP Albania”, Einxhel Shkirën. Fjoralba e ka...

Luana nuk e ka ndërmend të ndalet, gati bashkëpunimi me reperin e njohur! (FOTO)

Në nismën e saj më të re “Thuaje”, Luana Vjollca erdhi me një qasje ndryshe si kurrë më parë. E ulur vetëm në një karrige...

Si asnjëherë më parë, Agron Llakaj rréfen momentin më të véshtirë në jetën e tij!

Pasditen e sotme, i ftuar në programin “Ditë pas dite” në Radio Televizionin Shqiptar ishte mjeshtri i humorit Agon Llakaj. Në një intervistë të rrallë...

‘Zénka’ mes Zhaklinës dhe Fifit, a duhet një vajzë ta ruajë veten për një djalë?

Fifi njihet si një ndër personàzhet e njohur e cila nuk e mendon dy herë ti shprehë hapur ndjenjat e saj. Mbrëmjen e djeshme,...
error: Alert: Content is protected !!