Ballina Aktualitet U deshën 10 orë për të bërë makijazhin e saj në Super...

U deshën 10 orë për të bërë makijazhin e saj në Super Bowl, por ja si duket JLo pa pikë grimi në fytyrë!

Jennifer Lopez ishte mishërimi i shkëlqimit kur u ngjit në skenë gjatë performancës së të dielës në Super Bowl.

Por diva e lindur në NYC vendosi të tregojë thjeshtësinë e saj me një pamje më natyrale gjatë një shëtitjeje në Miami të martën.

Këngëtarja e hitit “Jenny From The Block”, 50 vjeçe, ishte pa grim dhe e veshur me një komplet sportiv të kuq, teksa shëtiste krah partnerit Alex Rodriguez.

Kjo paraqitje e saj vjen menjëherë pasi u zbulua se yllit të muzikës dhe ekipit të saj iu deshën 10 orë për të përfunduar look-un për shfaqjen e madhe.

“Nuk mund ta komplimentosh vetëm pesë minutat e para. Duhet ta bësh atë të funksionojë edhe nëse ajo ka një flamur të mbështjellë rreth saj, ose gjithë atë argjend. Pra, përbërja duhej të ishte një paletë me të vërtetë neutrale, e cila ishte mjaft e fortë që të qëndronte dhe të mos përzihej me asnjë prej atyre veshjeve”, u shpreh Scott Barnes, make up artisti i cili ka 20 vjet që punon për Lopez.

Barnes kishte “dy muaj kohë” për të konceptuar look-un e saj dhe tha se Lopez ishte e përfshirë në këtë proces “nga fillimi deri në fund”.

Dhe çuditërisht, Barnes thotë, “ajo gjithmonë ka të drejtë!”

Burimi : Iconstyle

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

E ndjékin pafund njerëz! Bora Zemani surprízon fansat e saj në këtë mënyrë! (FOTO)

Bora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen”. Patsaj duke...

Fjoralba Ponari dhe Einxheli sapo na dëshmuan që shoqëria e vërtetë ekziston! (VIDEO)

Nuk është sekret fakti që Fjoralba Ponari ka një miqësi shumë të ngùshtë me ish-banoren e “Big Brother VIP Albania”, Einxhel Shkirën. Fjoralba e ka...

Luana nuk e ka ndërmend të ndalet, gati bashkëpunimi me reperin e njohur! (FOTO)

Në nismën e saj më të re “Thuaje”, Luana Vjollca erdhi me një qasje ndryshe si kurrë më parë. E ulur vetëm në një karrige...

Si asnjëherë më parë, Agron Llakaj rréfen momentin më të véshtirë në jetën e tij!

Pasditen e sotme, i ftuar në programin “Ditë pas dite” në Radio Televizionin Shqiptar ishte mjeshtri i humorit Agon Llakaj. Në një intervistë të rrallë...

‘Zénka’ mes Zhaklinës dhe Fifit, a duhet një vajzë ta ruajë veten për një djalë?

Fifi njihet si një ndër personàzhet e njohur e cila nuk e mendon dy herë ti shprehë hapur ndjenjat e saj. Mbrëmjen e djeshme,...
error: Alert: Content is protected !!