Jennifer Lopez ishte mishërimi i shkëlqimit kur u ngjit në skenë gjatë performancës së të dielës në Super Bowl.

Por diva e lindur në NYC vendosi të tregojë thjeshtësinë e saj me një pamje më natyrale gjatë një shëtitjeje në Miami të martën.

Këngëtarja e hitit “Jenny From The Block”, 50 vjeçe, ishte pa grim dhe e veshur me një komplet sportiv të kuq, teksa shëtiste krah partnerit Alex Rodriguez.

Kjo paraqitje e saj vjen menjëherë pasi u zbulua se yllit të muzikës dhe ekipit të saj iu deshën 10 orë për të përfunduar look-un për shfaqjen e madhe.

“Nuk mund ta komplimentosh vetëm pesë minutat e para. Duhet ta bësh atë të funksionojë edhe nëse ajo ka një flamur të mbështjellë rreth saj, ose gjithë atë argjend. Pra, përbërja duhej të ishte një paletë me të vërtetë neutrale, e cila ishte mjaft e fortë që të qëndronte dhe të mos përzihej me asnjë prej atyre veshjeve”, u shpreh Scott Barnes, make up artisti i cili ka 20 vjet që punon për Lopez.

Barnes kishte “dy muaj kohë” për të konceptuar look-un e saj dhe tha se Lopez ishte e përfshirë në këtë proces “nga fillimi deri në fund”.

Dhe çuditërisht, Barnes thotë, “ajo gjithmonë ka të drejtë!”

Burimi : Iconstyle

By Juda.al

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!