Ballina Lifestyle Trínsgjinori Leo tregon peripecitë që kalon çdo ditë nga dískrímínime

Trínsgjinori Leo tregon peripecitë që kalon çdo ditë nga dískrímínime

I ftuar në studion e emisionit “Shqipëria Live” të drejtuar nga dyshja e moderatorëve Florian Gjini dhe Erjona Rusi ishte trínsgjínori Leo. Ai mbajti një qëndrim kundër deklaratave të shprehura gjatë emisionit nga  “biznesmeni gáy” Elton Ilirjani, i cili u shpreh se “shqiptarët janë një popull mendjehapur dhe aspak páragjykues”.

Leo tha se kjo sipas tij nuk është e vërtetë, pasi jo më larg se tre ditë më parë ai së bashku me një grup shokësh tránsgjinorë është larguar nga lokali dhe është sharë me fjalë bánale. Ka pasur dhe raste sipas tij ku personat me orientim sèksuál të kundërt janë godítur me gùrë në zonën e ish-Bllokut si dhe janë sùlmùar fizikisht nga persona të tjerë.

“Shqiptarët janë mendjehapur, vetëm se të nxjerrin nga lokali, të gjuajnë me gùrë në mes të bllokut. Para tre ditësh pasi mbyllëm dhe evenimentin e Miss-it, ne vajtëm në një kafe dhe jemi sùlmuar nga katër çuna, të cilët përdorën ndaj nesh fjalë bánale. Ndërsa një ditë më pas në një lokal tjetër na pèrzunë nga lokali duke na thënë se nuk iu shërbejmë se jeni pjesë të komunitetit. Dhùnë fizike ka pasur, jo me mua personalisht se unë i vrás me pambuk jo me forcë”, deklaroi Leo.

Image result for elton ilirjani

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...

Habit Ronela Hajati pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin sepse…

Pas performancës që na dhuroi në skenën e Eurovizionit përfaqësuesja e Shqipërisë Ronela Hajati ka reaguar pas skualifikimit të saj nga ky festival. Këngëtarja shqiptare...

Semi Jaupaj së shpejti imazhi i kompanisë së çuditshme! (FOTO)

Emisioni investigativ “Piranjat” në Abc i moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Ara, përveç dénoncímeve dhe nxjérrjés “làkuríq” të abùzuesve dhe pédofílëve, ka edhe...
error: Alert: Content is protected !!