Ballina Aktualitet Top transferimet e lojtarëve shqiptarë në këtë afat kalimtar – Afrimet e...

Top transferimet e lojtarëve shqiptarë në këtë afat kalimtar – Afrimet e tyre te Barcelona , Napoli e deri te Rangers

Afati kalimtar i janarit ka qenë i frytshëm edhe për lojtarët shqiptarë që disa prej tyre kanë ndërruar klube.

Transferimi më i bujshëm është ai i Amir Rrahmanit që nga Verona ka nënshkruar me Napolin.

Ndryshim ekipi bëri edhe Valon Berisha që ka kaluar nga Lazio te klubi gjerman Fortuna Dusseldorf në huazim.

Valon Berisha (Foto: Fortuna Dusseldorf/Twitter)

Tjeër lojtar i Kosovës që në ditën e fundit ndërroi ekip është Florent Hadergjonaj, që kaloi nga Hudddersfild te Kasimpasa në Turqi, shkruan Telegrafi.

Me klube të reja janë bërë edhe dyshja veterane, Valon Behmrani e Blerim Xhemaili.

Futbollistët e kombëtares shqiptare nuk kanë bërë lëvizje të mëdha, përveç Eros Grezdës që la Rangersin për Osjekun.

Më poshtë i gjeni shumicën e transferimeve të lojtarëve shqiptarë në këtë afat kalimtar dimëror.

Amir Rrahmani (Verona – Napoli)

Valon Berisha (Lazio – Fortuna Dusseldorf)

Florent Hadergjonaj (Huddersfield – Kasimpasa)

Rey Manaj (Albacete – Barcelona B)

Florian Kamberi (Hibernian – Rangers)

Jasir Asani (Partizani – AIK)        

Eros Grezda (Rangers – Osjek)

Blerim Xhemaili (Bologna – FC Shenzen)

Riza Durmishi (Lazio – Nice)

Valon Behrami (pa ekip – Genoa)

Florian Loshaj (Politehnica Iași – Cracovia)

Egzon Bejtullai (Shkëndija – Helsingborgs IF)

Frederik Veseli (Empoli – Le Mans)

Burimi : Telegrafi

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...

Habit Ronela Hajati pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin sepse…

Pas performancës që na dhuroi në skenën e Eurovizionit përfaqësuesja e Shqipërisë Ronela Hajati ka reaguar pas skualifikimit të saj nga ky festival. Këngëtarja shqiptare...

Semi Jaupaj së shpejti imazhi i kompanisë së çuditshme! (FOTO)

Emisioni investigativ “Piranjat” në Abc i moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Ara, përveç dénoncímeve dhe nxjérrjés “làkuríq” të abùzuesve dhe pédofílëve, ka edhe...
error: Alert: Content is protected !!