Ashtu si dhe stinèt e vitit, edhe nè jemi tè ndryshèm dhe kemi karakteristika unike e tè shumèllojshme. Thuhet qè stina nè tè cilèn lindim mund tè influencojè ndjeshèm nè personalitetin tonè dhe tè manifestohet nè mènyrè speciale pèr tè gjithè jetèn. Zbulo dhe të se cilat aspekte tè personalitetit tènd influencohen nga stina nè tè cilèn ke lindur.

Tè lindurit nè pranverè

Dègjoni me dashuri njerèzit tuaj tè afèrt. Kènaqeni kur i ndëhmoni të tjerèt dhe shpesh shiheni së kavalier me njè armaturè tè shndrëtshme. Jenë tè destinuar ta ktheni botèn nè njè vend mè tè mërè e mè tè bukur.

Karakteri juaj i hapur u pèlqen tè gjithève dhe ë bèn tè buzèqeshin. Jenë njè person me kèmbè nè tokè dhe kjo èshtè arsyeja pse zini miqèsë shpejt dhe jetoni aventura shumè fantastike.

Image result for spring

Tè lindurit nè verè

Jenë shumè tè pavarur dhe zgjidhni me lehtèsi çdo problem. Gjèja juaj mè e bukur èshtè kreativiteti. Nè momentet tuaja tè kreativitetit gjithashtu relaksoheni e çlodheni.

Jenë të ndershim dhe nuk i gënjenë kurrë njerëzit tuaj të afërm. Përhapnin vibrime pozitive kudo që shkoni dhe nuk i lejoni kurrë mendimet negative t’ju mposhtin. Tè tjerëve ju pëlqen tè kalojnè kohè me ju sepse jenë shoqèria perfekte.

Image result for summer

Tè lindurit nè vjeshtè

Meditoni mirë para çdo vendimi që merrni. I mbani gjithmonë sytè hapur dhe zbuloni menjëherë çdo gënjeshtër. Ju pëlqejnë bisedat e thella me njerëzit tuaj tè afërt, ju relaksojnë.

Donë ti ndanë gjithçka, së gjèrat e mira ashtu edhe tè kèqija. Tè gjithève ju pèlqen mendja juaj e hapur dhe natyra e këndshme. Kenë kaluar shumè gjèra nè jetèn tuaj, kèshtu qè kenë gjithmonè njè kèshillè tè mirè.

Image result for autumn

Tè lindurit nè dimèr

Èshtè e vèshtërè pèr ju, t’ju kèrkojnè njè nder dhe tè mos ua bèni. Nuk ju pèlqen tè jeni nè qendèr tè vëmendjes, por është e rëndësishmesh pèr ju qè tè gjithè tè bien dakord. Nèse e hap zemrèn dikujt, nuk e lin kurrè tè shkojè. Shumè njerèzve u pèlqen tipi juaj autentik dhe ju konsiderojnè mikun e tyre mè tè mirè.

Image result for winter

By Juda_al

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!