Ishin zgjatime apo flokët e saj të vërtetë? Kush e di, ajo që ka rëndësi është që ato onde u vunë re nga të gjithë. Janë moderne, të bukura dhe gati për t’u bërë nga të gjitha vajzat

Kishte nga ata që komentuan “a janë të vërtetë?”, nga ata që i pëlqyen shumë dhe iu dukën “onde super të këndshme”, të tjerë që ishin të binsur se ishin “extension”, por fakti është se ondet ekstra të gjata të Levantes në edicionin e shtatëdhjetë të Sanremos tërhoqën vëmendjen e të gjithëve.

Dhe pikërisht për shkak se u shtua kureshtja, vendosëm të zbulojmë gjithçka që qëndron pas stilit “Medusa”, krijesës mitologjike greke, ajo që fshihet pas flokëve të gjatë dhe ondeve të mëdha të Levantes.

Dukja është realizuar nga Grazia Cazanelli për L’Oréal Professionnel dhe është quajtur “Sleek Wave Extra Long”, shumë femërore, me shumë shkëlqim, një super tendencë e këtyre kohëve, sepse dëshira e parë e të gjitha vajzave “flokët e qelqit” dhe jo pa qëllim. Janë perfekte për të dhënë efektin magjik të dritës.

HAPI 1- Përgatitni bazën duke aplikuar në flokë shkumën, “Tecniart Full Volume Extra”, bashkë me serumin i cili u jep shkëlqim flokëve (Tecniart Liss Control +), në mënyrë që të krijoni një onde të qëndrueshme.

HAPI 2 – Aplikoni llakun mbrojtës të ondeve “Tecniart Pli Shaper” (ose një variant tjetër llaku) dhe më pas krijoni në flokë forma të valëve të detit.

STEP 3 – Punoni me duart duke aplikuar edhe “Tecniart Trasformer Gel” në të gjithë gjatësinë e flokut. Kjo për të marrë një efekt më të butë dhe më të natyrshëm.

Hapi 4 – Përfundoni me llakun “Tecniart Ring Light”, i cili u jep flokëve volum dhe ju siguron një rezultat plot shkëlqim.

Flokët e gjatë të këngëtares, siç mund ta keni vënë re, janë fare të lehtë në lëvizje, kështu që për ju që do të zgjidhni ta mbani këtë vit flokët me onde të mëdha, suksesi do të jetë i sigurt.

Shikoni galerinë e fotove të Levante-s në Sanremo 2020, por edhe të yjeve të tjerë që përdorin të njëjtin stil flokësh. Ondet XL janë kudo këtë vit.

Burimi:/Telegrafi/

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!