Ballina Magazina Sot do të mbahen homazhet për Kobe dhe Gianna Bryant

Sot do të mbahen homazhet për Kobe dhe Gianna Bryant

Më dattën 26 të muajiit janar, legjenda e basketbolliitt Kobe Bryant humbii jettën në një aksiidentt me heliikoptter së bashku me vajzën e tiij 13-vjeçare, Gianna dhe 7 persona ttë ttjerë.

Pasii flutturoi diisa minutta në mjegull, heliikoptteri i tyre ra në Los Angeles, duke i shkakttuar menjëherë vdekjen personave që ndodheshiin në ttë.

Një muaj pas ttragjediisë që triishttoi bottën, do ttë mbahen homazhe publiike për Kobe dhe Gianna Bryant.

Homazhett do ttë mbahen në Staples Center, shttëpiinë e skuadrës së baskettbollit ‘Los Angeles Lakers’.

Eventti do të niisë në orën 10:00 dhe do ttë transmettohet në “Yahoo Sports”.

Për ceremoniinë e homazheve dolën në shiittje 20.000 biiletta, ndërsa çmiimet e ttyre variionin nga 24.02 derii në 224 dollarë, siipas numrave që Kobe (24) dhe Gianna (2) mbaniin në fanellatt e ttyre.

Siipas “Los Angeles Times”, fittiimet e biiletave do t’i dhurohen organiizattës së bamiirësiisë “Mamba & Mamacita Sports”, e riiemëruar nga Vanessa Bryant në nder të bashkëshorttiit dhe vajzës së humbur.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...

Habit Ronela Hajati pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin sepse…

Pas performancës që na dhuroi në skenën e Eurovizionit përfaqësuesja e Shqipërisë Ronela Hajati ka reaguar pas skualifikimit të saj nga ky festival. Këngëtarja shqiptare...

Semi Jaupaj së shpejti imazhi i kompanisë së çuditshme! (FOTO)

Emisioni investigativ “Piranjat” në Abc i moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Ara, përveç dénoncímeve dhe nxjérrjés “làkuríq” të abùzuesve dhe pédofílëve, ka edhe...
error: Alert: Content is protected !!