Portali Juda.al mbyll sondazhin, ku shtrohej pyetja se nëse do kishim zgjedhje të reja kush do ishte kryeministër.

Me zhvillimet e fundit politike si dhe me protestat e shumta të opozitës, qytetarët kërkojnë dorëheqjen e kryeministrit Rama.

Në sondazhin e Juda.al kemi mbi 3000 vota ku rezulton se: Lulzim Basha është më i preferuari dhe më i besueshmi me 61% të votave, i dyti është kryeministri aktual Edi Rama me 32% të votave , ndërsa e treti është Monika Kryemadhi kryetarja e LSI me 7% të votave.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!