Portali Juda.al mbyll sondazhin, ku shtrohej pyetja se cili ishte reperi më i suksesshëm në trojet shqiptare.

Stafi i Juda.al përzgjoshi 12 këngëtarë, të cilët kanë qenë ndër më të preferuarit dhe ndër më të suksesshmit vitet e fundit. Këngët e tyre janë më të klikuarat në Youtube dhe mund të themi që këta emra e meritojnë plotësisht famën që kanë arritur.

Në sondazhin e Juda.al kemi mbi 2000 vota ku rezulton se: Noizy është më i preferuari me 32% të votave, i dyti është Unikkatil 22% të votave , ndërsa e treti është Mc Cresha 7% të votave. Pas këtyre vijnë emra të tjerë si Mozzik me 8% të votave, Stresi dhe Getoar Selim i me 7%, Capital T me 6%, Ledri Vula me 5% dhe duke e mbyllur me nga 1% të votave emra si Lyrical Son, S4MM, Majk dhe Gjiko.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!