Aktoret indiane janë padyshim ndër femrat më të bukura në botë. Mjafton të kujtojmë që Aishwarya Rai dhe Deepika Padukone janë në listën e femrave më të bukura në botë. “RevistaWho.com” ka vënë re se disa prej vajzave të famshme shqiptare ngjajnë me aktoret indiane dhe kanë tipare të njëjta.

Modelja shqiptare Adrola Dushi ngjan shumë me aktoren Priyanka Chopra. Buzët e plota dhe sytë e bukur bëjnë që dy yjet të duken si binjake.

Bieta Sulo ngjan me aktoren dhe modelen indiane Neha Sharma. Këtë ngjashmëri e kanë vënë re ndjekësit e Bietës e më pas edhe vetë moderatorja shqiptare ka shpërndarë foton e aktores indiane.

Ndërsa reperja Melinda ngjan shumë me aktoren Reyhna Malhotra e cila njihet në Shqipëri si “Zvetlana”.

Shumë ngjajnë gjithashtu nga tiparet e njëjta edhe Emina Çunmulaj me aktoren Katrina Kaif. /revistawho.com

By Juda-al

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!