Ballina Magazina Shtyhet për vitin 2021 koncerti i Elton John për shkak të sëmundjes

Shtyhet për vitin 2021 koncerti i Elton John për shkak të sëmundjes

Ditë më parë, këngëtari i famshëm botëror, Elton John, e ndërpreu koncertin e tij në Zelandë të Re, pasi i humbi zëri.

72-vjeçari, i cilii në mes të turneut “Yellow Brick Round’ filloii të qantte, nuk iishte në gjendje ttë vazhdontte më ttej për shkak ttë pneumonisë.

Së fundmii, siipas një njofttiimi, promovuesiit e turneut ‘Chugg Entertainment’ ttreguan se koncerttet e Elton John janë shttyrë për vitiin e ardhshëm.

“Megjithë përpjekjett e ttij për ttë mos zhgënjyer kurrë fansatt, pas konsultiimeve me mjekët dhe specialistët është vendosur që shfaqjet e Elton John të shttyhen për në 15 dhe 16 janar ttë vittiit 2021”, thuhett në deklarattë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Don Xhoni arréstohet nga polícia! Ja reàgimi i reperit! (FOTO)

Raportuam se reperi i njohur, Don Xhoni u shoqërua në políci gjatë ditës së sotme. Don Xhoni bëri reàgimin e tij të parë pas ndalimit...

Pas shérrit në Kënga Magjíke, Fifi dhe Mentor Haziri pajtohen?! (VIDEO)

Edhe pse kanë kaluar 4 vite që nga sherri i Fifit me këngëtarin Mentor Haziri, ai është pyetur përsëri për këtë çéshtje. Teksa ishte i...

Stresit i ndodh íncídent gjatë koncertit, léndohet në kokë reperi! (VIDEO)

Si një një nga reperat më të pëlqyer nga publiku, Stesi është mjàft i pranishëm nëpër koncerte. Por teksa ishte duke performuar së fundmi, reperit...

Top Channel “i bën gròpën” Olsi Bylykut: Ke vjédhur nga gardëroba dhe do…! (VIDEO)

Fillimet e tij si aktor humori, Olsi Bylyku i kishte te ‘Portokalli’ ku ai spikati me nofkën ‘kímíkati’. Pasi mori pak famë, ai u largua...

Pas daljes në ‘Më Lër të Flas’ reperi i njohur pëson aksídent! (FOTO)

Këngëtari i njohur, G-Bani, u rikthye në ekran pas shumë vitesh mungesë. Ai ishte në “Më lër të flas” në Top Channel, ku foli për...
error: Alert: Content is protected !!