Ndonëse deri tani kemi patur një mot të butë me shumë pak reshje shiu bëhuni gati që këtë muaj çdo gjë të ndryshojë. Në muajin shkurt do të vijë dimri me temperature të ulëta dhe reshje dëbore në zonat malore.

Duke filluar që sot në darkë dhe nesër do të fillojnë dhe reshjet e shiut, temperaturat do të ulen 0 gradë deri në -1 dhe -2 në ditët në vazhdim.

Në zonat malore parashikohet që reshjet e dëborës të arrijnë deri në 40 cm

Sipas parashikimeve, bregdeti do të përfshihet nga era të fuqishme me drejtim veri-perëndim./the-living-media.com

By Juda-al

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!