Ballina Magazina 'Serkani' i serialit 'Lule të Vetmuara' nuk qenka vetëm aktor, ja cili...

‘Serkani’ i serialit ‘Lule të Vetmuara’ nuk qenka vetëm aktor, ja cili është profesioni i tij

Mehmet Aykaç është aktori turk i cili luan rolin e “Serkanit” në serialin “Lule të vetmuara”.

Me këtë rol aktori ka fituar një simpati të madhe nga publiku. Karrierën Mehmet Aykaç e ka nisur si muzikant. Ai di të këndojë dhe i bie violinës. Tani ai është 27 vjeç dhe është fokusuar tek aktrimi. Për rolin e tij në serialin “Lule të vetmuara”, Mehmet Akyaç është shprehur:

“Historia e serialit më pëlqeu shumë. Asokohe po shqyrtoja disa projekte por Lule të vetmuara ishte speciale sepse gjëra të tilla ndodhin edhe në jetën reale.

Serkan është roli më i mirë për mua. Serkan është një personazh shumë naiv dhe i mirë. Ai e kundërshton të ëmën dhe motrën sepse nuk e lejon ndërgjegja t’i bëjë keq të tjerëve.

Serkan nuk do të lëndonte as një milingonë. Por ka edhe momente kur ai inatoset”-ka thënë aktori. Sa i përket jetës private ai është treguar gjithmonë i rezervuar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...
error: Alert: Content is protected !!