Ballina Magazina Seriali më i mirë turk; Të gjithë 'çmendur' pas fituesit

Seriali më i mirë turk; Të gjithë ‘çmendur’ pas fituesit

Serialet turke kanë marrë famë në të gjithë botën dhe transmetohen në disa shtete, madje deri në Amerikë. Nisur nga shikueshmëria e madhe që kanë këto seriale, revista amerikane “Forbes” ka publikuar një listë me serialet më të mirë turk.

Vendin e parë në këtë listë e mban “Çukur”, serial i cili është transmetuar në “Klan plus”. Ky serial ka fituar 58.2 milionë lira turke.

Vendin e dytë si seriali më i mirë e mban “Nusja nga Stambolli” me 51.4 milionë lira turke fitime.

Best Turkish Dramas of 2017

Në vendin e tretë “Forbes” ka vendosur “Ertugrul” me 47.2 milionë lira turke fitime. Pjesë e kësaj liste janë edhe disa seriale të tjerë që janë transmetuar në Shqipëri si:

Kryeqyteti Abdylhamid, Zonja Fazilet dhe të bijat, Vrasje të vogla, Xhenet, Dashuri bardh e zi, Më fal, Lòt në Detin e Zi.

Image result for best turkish series"

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...

Habit Ronela Hajati pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin sepse…

Pas performancës që na dhuroi në skenën e Eurovizionit përfaqësuesja e Shqipërisë Ronela Hajati ka reaguar pas skualifikimit të saj nga ky festival. Këngëtarja shqiptare...

Semi Jaupaj së shpejti imazhi i kompanisë së çuditshme! (FOTO)

Emisioni investigativ “Piranjat” në Abc i moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Ara, përveç dénoncímeve dhe nxjérrjés “làkuríq” të abùzuesve dhe pédofílëve, ka edhe...
error: Alert: Content is protected !!