Stuhia e rrezikshme “Ciara” ka goditur Europën ditët e fundit dhe situata sa vjen edhe bëhet më problematike.

Britania e Madhe është ndër vendet me të rrezikuar dhe aty ka dëme të shumta materiale dhe është shënuar një viktimë.

Mediat e huaja shkruajnë se  20.000 shtëpi kanë mbetur pa energji elektrike dhe personi që ka vdekur është zënë poshtë një peme.

Ndërkohë pemët kanë zënë edhe dy  makina të tjera, një në jug-perëndim të Republikës Çeke dhe  tjetra në veri të Sllovenisë.

Në Poloni kanë humbur jetën dy persona pasi çatia e një shtëpie dimërore u rrëzua  gjithashtu dhe në Suedi ka humbur jetën një person.

Disa shtete kanë anuluar fluturimet dhe situate nuk dihet kur do të normalizohet.

Sinoptikanët parashikojnë që stuhia të prekë dhe Shqipërinë përgjatë kësaj jave.

Burimi:/iconstyle.al/

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!