Ballina Aktualitet Rritet numri i viktimave, nga stuhia “Ciara” e cila godet Europën

Rritet numri i viktimave, nga stuhia “Ciara” e cila godet Europën

Stuhia e rrezikshme “Ciara” ka goditur Europën ditët e fundit dhe situata sa vjen edhe bëhet më problematike.

Britania e Madhe është ndër vendet me të rrezikuar dhe aty ka dëme të shumta materiale dhe është shënuar një viktimë.

Mediat e huaja shkruajnë se  20.000 shtëpi kanë mbetur pa energji elektrike dhe personi që ka vdekur është zënë poshtë një peme.

Ndërkohë pemët kanë zënë edhe dy  makina të tjera, një në jug-perëndim të Republikës Çeke dhe  tjetra në veri të Sllovenisë.

Në Poloni kanë humbur jetën dy persona pasi çatia e një shtëpie dimërore u rrëzua  gjithashtu dhe në Suedi ka humbur jetën një person.

Disa shtete kanë anuluar fluturimet dhe situate nuk dihet kur do të normalizohet.

Sinoptikanët parashikojnë që stuhia të prekë dhe Shqipërinë përgjatë kësaj jave.

Burimi:/iconstyle.al/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Për herë të parë Flor Binaj tregon arsyen e largimit nga Porotokalli dhe flet për projektet e reja (VIDEO)

Aktori i humorit Florjan Binaj, prej thuajse dy dekadash hoqi dorë nga “Portokalli”. Këtë vendim ai e njoftoi nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij...

A janë krísur marrëdhëniet me Bes Kallakun? Reàgon Olsi Bylyku! (VIDEO)

Aktori i humorit, Olsi Bylyku ka qenë mbrëmë i ftuar në programin “Goca dhe Gra”. Ai ka folur për jetën e tij personale por edhe...

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...
error: Alert: Content is protected !!