Ballina Showbiz Rrëfehet Alketa Vejsiu: Prindërit mu ndanë kur isha 6 vjeç, kam vùajtur...

Rrëfehet Alketa Vejsiu: Prindërit mu ndanë kur isha 6 vjeç, kam vùajtur shumë…

E ftuar në emisionin e famshëm italian, “Verissimo” në “Canale 5”, Alketa Vejsiu zbuloi dje shumë të pathëna nga jeta e saj. Moderatorja e njohur shqiptare Alketa Vejsiu tërhoqi shumë vëmendjen e mediave rozë dhe ngjalli  goxha debat për paraqitjen e dhe pjesmarrjen e saj në Sanremo.

Alketa fitoi shumë vëmendje edhe në shtetin italian,ku pas përfundimit të festivalit të Sanremos ajo u ftua edhe në disa emisione të famshme italiane, ku ka folur jo vetëm për karrierën e saj por edhe për jetën e saj familjare.

Ndërkohë sëfundmi  Alketa ka qenë e ftuar edhe në emisionin e Silvia Toffanit, në Itali, ku e veshur me mjaft stil moderatorja shqiptare ka folur sesa e lumtur është ajo që ka realizuar ëndrrën e saj, pjesmarrjen në Sanremo.

“Unë gjithmonë e kam parë botën me sytë e lumturisë dhe optimizmit pavarësisht sa të varfër ishim në familje! Sepse kam qenë gjithmonë e kënaqur me atë që kam pasur, pa u humbur në atë që doja të kisha!”-ka shkruar Alketa.

Ndër të tjera moderatorja shqiptare foli në emisionin italian edhe për ndarjen e prindërve të saj, kur ajo kishte qenë vetëm 6 vjeç.

 “Kur isha 6 vjeçe prindërit e mi u ndanë. Babai shkoi në Greqi dhe na ka ndihmuar gjithmonë. Ishin shumë krenarë kur mora pjesë në Sanremo dhe kam bërë çdo gjë që ata të ishin të lumtur.”- është shprehur Vejsiu.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

E ndjékin pafund njerëz! Bora Zemani surprízon fansat e saj në këtë mënyrë! (FOTO)

Bora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen”. Patsaj duke...

Fjoralba Ponari dhe Einxheli sapo na dëshmuan që shoqëria e vërtetë ekziston! (VIDEO)

Nuk është sekret fakti që Fjoralba Ponari ka një miqësi shumë të ngùshtë me ish-banoren e “Big Brother VIP Albania”, Einxhel Shkirën. Fjoralba e ka...

Luana nuk e ka ndërmend të ndalet, gati bashkëpunimi me reperin e njohur! (FOTO)

Në nismën e saj më të re “Thuaje”, Luana Vjollca erdhi me një qasje ndryshe si kurrë më parë. E ulur vetëm në një karrige...

Si asnjëherë më parë, Agron Llakaj rréfen momentin më të véshtirë në jetën e tij!

Pasditen e sotme, i ftuar në programin “Ditë pas dite” në Radio Televizionin Shqiptar ishte mjeshtri i humorit Agon Llakaj. Në një intervistë të rrallë...

‘Zénka’ mes Zhaklinës dhe Fifit, a duhet një vajzë ta ruajë veten për një djalë?

Fifi njihet si një ndër personàzhet e njohur e cila nuk e mendon dy herë ti shprehë hapur ndjenjat e saj. Mbrëmjen e djeshme,...
error: Alert: Content is protected !!