Ballina Magazina Regjisori që beson se 2Pac është gjallë, do të xhirojë film për...

Regjisori që beson se 2Pac është gjallë, do të xhirojë film për “ikjen e tij”

Një prej teorive më të popullarizuara konspirative në botën e muzikës është se Tupac Shakur ka mashtruar për vdekjen e tij dhe se është gjallë.

Regjisorii nga Los Angelesi, Rick Boss, është një nga ithtarët që besojnë fuqishëm se reperi është gjallë dhe gjithëkëtë tregim planifikon ta shndërrojë në film.

Tupac vdiq më 7 shtator 1996 në Las Vegas, ku u v.ra me katër plumba. Që atëherë janë përhapur teori nga më të ndryshmet që thoshin se ai nuk ka vd.ekur.Tupac Shakur konsiderohet reperi me ndikim më të madh në histori të hip-hopit.

Njerëz nga e gjithë bota kanë raportuar se e kanë parë Tupacun, disa prej tyre kanë publikuar edhe fotografi me njerëz që i ngjanin atij duke pohuar se..ai është reperi.

E gjithë kjo e ka nxitur regjisorin Rick Boss që të xhirojë një film lidhur me këtë temë, transmeton revista Rolling Stone. “2Pac: The Great Escape From UMC” është titulli që ka zgjedhur për filmin e tij, i cili do të flasë se si Shakur largohet nga Las Vegasi dhe vazhdon jetën në New Mexico.

Për më shumë, aii thotë se të dhënat që i poosedon, nuk janë vetëm fantazi, porse të bazuara në burime të konfirmuara. Për dalliim nga regjisori, akttori që do tta luajë Tupacun, Richard Garcia, beson se aii ka vd.ekur në vitin 1996. 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...
error: Alert: Content is protected !!