Ballina Magazina Reagon Meghan Markle: "Kur u dashurova me Harryn, nuk e kisha idenë...

Reagon Meghan Markle: “Kur u dashurova me Harryn, nuk e kisha idenë se sa presion do të ndeshja”

Në tetorin e vitit të kaluar, gruaja e princit Harry, Meghan Markle, foli në një dokumentar pas një turneu afrikan për gjithçka që e kishte munduar për tri vitet e fundit që nga anëtarësimi në familjen mbretërore.

Stresi i akumuluar i shkakt.uar nga sjellja e pamatur e publikut, mediave dhe qëndrimi gjykues ndaj dukesh.ës së re rezultuan në vendimi.n për t’u larguar nga Britania e Madhe, ndërsa bashkëshorti i saj dhe djali i vogël Archie iu bashkuan asaj në këtë sfidë që ndryshon jetën.

“Nuk e kisha idenë se sa presion do të ndeshja. Kur u dashurova me Harryn, miqtë e mi amerikanë ishin të lumtur për mua, por ata në Mbretërinë e Bas.hkuar më thanë që tabloidet do t.ë më shkatërronin dhe unë nuk do të kënaqesha me të. Është e vështirë. Jo shumë njerëz më pyetën se si isha. Nuk jam shumë mirë. Është e vështirë të jesh në sy të publikut dhe të jesh një nënë e re, një g.rua”, ka deklaruar 38-vjeçarja, transmeton KP.

Në fillim të këtij viti, familja tre a.nëtarëshe nisën jetën e tyre të re në Kanada. Harry dhe Meghan lanë të gjitha detyrat mbretërore dhe vendosën të jenë të pavarur financiarisht dhe të ndërtojnë rrugën e tyre jashtë monarkisë britanike.

“Unë vazhdimisht i them Harryt se nuk është e mjaftueshme për të mbijetuar, për të jetuar dhe për t.ë shkëlqyer”, është shprehur ajo në dokumentarin e saj, dhe duket se ka bërë më të mirën për ta bërë të ardhme.n e saj më pak stresuese.

Miqtë e saj am.erikanë thonë se ish-aktorja sa ishte në Britani vuante nga depresioni, sulmet e panikut dhe ishte nën stres të jashtëzakonshëm dhe raportohet se nuk flinte natën duke u shqetësuar se si do të dukej e ardhmja e saj nëse ajo nuk do të bënte asgjë.

“Qëkur ka qëndruar në Kanada, Meghan ë.shtë treguar të jetë rrezatuese dhe shumë më pak nën stres. Ajo dhe Harry thjesht shijojnë Kanadanë, u pëlqen jeta këtu. Është shumë më e qetë, më e naty.rshme të rritësh nj.ë djalë të vogël dhe ata, si bashkëshortë, mund të angazhohen plotësisht ndaj njëri-tjetrit”, ka theksuar një burim i afërt me Markle për revistën P.eople.

Burimi:/Telegrafi/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

E ndjékin pafund njerëz! Bora Zemani surprízon fansat e saj në këtë mënyrë! (FOTO)

Bora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen”. Patsaj duke...

Fjoralba Ponari dhe Einxheli sapo na dëshmuan që shoqëria e vërtetë ekziston! (VIDEO)

Nuk është sekret fakti që Fjoralba Ponari ka një miqësi shumë të ngùshtë me ish-banoren e “Big Brother VIP Albania”, Einxhel Shkirën. Fjoralba e ka...

Luana nuk e ka ndërmend të ndalet, gati bashkëpunimi me reperin e njohur! (FOTO)

Në nismën e saj më të re “Thuaje”, Luana Vjollca erdhi me një qasje ndryshe si kurrë më parë. E ulur vetëm në një karrige...

Si asnjëherë më parë, Agron Llakaj rréfen momentin më të véshtirë në jetën e tij!

Pasditen e sotme, i ftuar në programin “Ditë pas dite” në Radio Televizionin Shqiptar ishte mjeshtri i humorit Agon Llakaj. Në një intervistë të rrallë...

‘Zénka’ mes Zhaklinës dhe Fifit, a duhet një vajzë ta ruajë veten për një djalë?

Fifi njihet si një ndër personàzhet e njohur e cila nuk e mendon dy herë ti shprehë hapur ndjenjat e saj. Mbrëmjen e djeshme,...
error: Alert: Content is protected !!