Ballina Aktualitet Princi i Arabisë Saudite dëshiron ta blejë Unitedin, ofron 3.5 miliardë funte

Princi i Arabisë Saudite dëshiron ta blejë Unitedin, ofron 3.5 miliardë funte

Mohammad Bin Salman është shumë i interesuar që të blejë Manchester Unitedin.

Princi i Arabisë Saudite ka kohë që po tenton të bind familjen Glazers që të shesin të gjitha aksionet e klubit.

Bin Salman lidhet edhe me blerjen e Newcastle Unitedit, por prioritet i tij mbetet Manchester Unitedi, shkaku që janë klubin më i madh në Angli.

Mohammad Bin Salman, nuk do të dorëzohet në tentimin për ta blerë Unitedin për 3.5 miliardë funte.

Princi mund ta blejë Newcastle Unitedin për vetëm 340 milionë funte, pasi që pronari i shumë kritikuar Mike Ashley është i gatshëm të dëgjojë oferta sepse dëshiron të largohet nga klubi.

Cilado skuadër që blihet nga Bin Salman mund ta presë transferimin e shumë yjeve të futbollit, pasi që familja mbretërore i ka në dispozicion një trilion funte për t’i shpenzuar si fond për investime. /Telegrafi/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Adrola Dushi feston ditëlindjen, e ëma i bën dedikimin më të bukur që keni parë ndonjëherë! (FOTO)

Modelja Adrola Dushi feston ditëlindjen! Bukuroshja ka publikuar disa postime në rrjetin social “Instagram”, ku ndër të tjera ka postuar edhe urimet e personave...

Pas zhùrmës së madhe ditëve të fundit, Adisi publikon pamjet e Fifit duke gatuar! (VIDEO)

Tahsmë siç dihet këngëtarja e njohur Fifi është në një romancë me Adis Patushin. Ato shfaqen kudo bashkë dhe nuk ngùrrojnë që në rrjetet sociale...

Ups! Beniada nxòri ‘padashje’ Megi Pojanin se është në lídhje me Endri Çekiçin! (VIDEO)

Megi Pojani dhe futbollisti Endri Çekiçi janë tashmë në qendër të vëmendjes. Dyshja po përfliten për një lídhje dashurie por asnjëri prej tyre nuk ka...

E réndë! Hùmb jetën në moshën 32-vjeçare aktori i njohur i humorit! (FOTO)

Komediani kanadez Nick Nemeroff ka humbur jetën në moshën 32-vjeçare. Familja e tij konfirmoi vdékjen e tij të paprítur të hënën në mbrëmje. Ende nuk dihet...

Arjan Konomi e péson kéq në Jordani, rrézíkon të képusë…krahun! (VIDEO)

Gazetari Arjan Konomi ka pésuar një aksídent teksa po qëndron në Jordani. Si pàsojë, ai iu nénshtrua një opéracioni emérgjént për të riparuar démin. Opéracíoni u...
error: Alert: Content is protected !!