Ballina Uncategorised Përplasen tragetët në Durrës (FOTO)

Përplasen tragetët në Durrës (FOTO)

Mbrëmjen e sotme një pérplasje ka ndodhur mes dy trageteve në Portin e Durrësi.

Ngjarja mësohet se ka ndodhur rreth orës 19:30, teksa trageti A/F CLAUDIA po bëhej gati të nisej drejt Ankonës dhe pasi ka tërhequr spirancën eshte shtyrë nga era e fortë dhe ka prekur e është ‘fërkuar’ me tragetin BARI dhe AF MARINA.

Sipas njoftimit zyrtar nga Drejtoria e Pergjithshme Detare kjo ngjarje ka kaluar pa dëme materiale dhe pa pasagjerë të lënduar.

Shkak është bërë era e fortë dhe deri tani nuk raportohet për persona të lënduar por vetëm për dëme të shumta materiale.

Ditën e djeshme Drejtoria e Përgjithshme Detare njoftoi se më datë 26, 27 dhe 28 shkurt do të ketë mot të pérkéqësuar, teksa bënte thirrje që të gjitha subjektet që ushtrojnë veprimtarin në Port, të marrin masat për sigurimin e mjeteve lundurese.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...
error: Alert: Content is protected !!