Ballina Uncategorised Për vetëm dy minuta! Metoda interesante për shkrirjen e dhjamit në stomak

Për vetëm dy minuta! Metoda interesante për shkrirjen e dhjamit në stomak

I filloi ushtrimet jo me qellimin e humbjes se kilogrameve, por fjala ka qenë për ushtrimet për dhembjet e shpinës të cilat ia ka rekomanduar mjeku.

Aktori japonez Miki Ryosuke thotë që ka zbuluar teknikën interesante e cila, i ka ndihmuar të humbë 13 kilogramë dhe 12 centimetra në bel për vetëm disa javë, transmeton Telegrafi.

Mjafton çdo ditë vetëm dy minuta.

Fjala është për teknikën japoneze, e cila përfshin disa lëvizje me trup dhe mënyrën e caktuar të frymëmarrjes – tre sekonda merr frymë dhe 7 sekonda e nxjerr frymën.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...

Habit Ronela Hajati pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin sepse…

Pas performancës që na dhuroi në skenën e Eurovizionit përfaqësuesja e Shqipërisë Ronela Hajati ka reaguar pas skualifikimit të saj nga ky festival. Këngëtarja shqiptare...

Semi Jaupaj së shpejti imazhi i kompanisë së çuditshme! (FOTO)

Emisioni investigativ “Piranjat” në Abc i moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Ara, përveç dénoncímeve dhe nxjérrjés “làkuríq” të abùzuesve dhe pédofílëve, ka edhe...
error: Alert: Content is protected !!