Ballina Magazina Për pak minuta brenda shtëpisë së Kim Kardashian dhe Kanye West

Për pak minuta brenda shtëpisë së Kim Kardashian dhe Kanye West

Kim Kardashian West dhe Kanye West kanë hapur dyert e rezidencës së tyre në California për revistën “Architectural Digest”.

Çifti kishte treguar më parë disa pamje të shtëpisë përmes Instagramit, por tani kanë zbuluar detaje se si e shndërruan pronën e tyre – të cilën e blenë në vitin 2014 – në një “manastir futuristik belg”, siç thotë Kanye.

Cifti e pa për herë të parë këtë pronë në vitin 2013, por nuk ishte dashuri në shikim të parë: “Mendova se shtëpia ishte perfeksion”, tha Kim, kurse Kanye ishte më pak entuziast: “mund të bëhet diçka”.

Projekti erdhi në jetë me ndihmën e stilistit nga Belgjika Axel Vervoordt, thjeshtësia joshëse e të cilit intrigoi Kanye-n:

“Kur pashë llojin e punës që po bënte, mendova, që ky njeri mund të projektonte shtëpinë e Batmanit. Unë duhej të punoja me të”, tha ai.

Thuhet se ishte blerë 20 milionë dollarë, por Kris Jenner, nëna e Kim Kardashian, në vitin 2018 tha që vlera e saj ishte 60 milionë dollarë.

E gjithë shtëpia është e arreduar mbi ndjenjën e një energjie pozitive, pastërtie dhe shumë minimaliste. Ta krahasosh me shtëpinë tonë, kjo banesë e Kim dhe Kanye-s, me siguri do t’ju duket shumë bosh, por kjo ishte idea.

Përmasat e dhomave të rezidencës u ndryshuan të gjitha dhe orenditë u reduktuan në minimum. Ngjyrat janë neutrale, duke përcjellë një ndjenjë qetësie. Rezultati është i qartë dhe minimalist.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

E ndjékin pafund njerëz! Bora Zemani surprízon fansat e saj në këtë mënyrë! (FOTO)

Bora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen”. Patsaj duke...

Fjoralba Ponari dhe Einxheli sapo na dëshmuan që shoqëria e vërtetë ekziston! (VIDEO)

Nuk është sekret fakti që Fjoralba Ponari ka një miqësi shumë të ngùshtë me ish-banoren e “Big Brother VIP Albania”, Einxhel Shkirën. Fjoralba e ka...

Luana nuk e ka ndërmend të ndalet, gati bashkëpunimi me reperin e njohur! (FOTO)

Në nismën e saj më të re “Thuaje”, Luana Vjollca erdhi me një qasje ndryshe si kurrë më parë. E ulur vetëm në një karrige...

Si asnjëherë më parë, Agron Llakaj rréfen momentin më të véshtirë në jetën e tij!

Pasditen e sotme, i ftuar në programin “Ditë pas dite” në Radio Televizionin Shqiptar ishte mjeshtri i humorit Agon Llakaj. Në një intervistë të rrallë...

‘Zénka’ mes Zhaklinës dhe Fifit, a duhet një vajzë ta ruajë veten për një djalë?

Fifi njihet si një ndër personàzhet e njohur e cila nuk e mendon dy herë ti shprehë hapur ndjenjat e saj. Mbrëmjen e djeshme,...
error: Alert: Content is protected !!