Ballina Magazina Pas ndarjes nga “bosi francez”, këngëtarja shqiptare në një lidhje të tjetër?

Pas ndarjes nga “bosi francez”, këngëtarja shqiptare në një lidhje të tjetër?

Këngëtarja e njohur Alida Duka i dha fund lidhjes së dashurisë pak para se të martohej me një menaxher, të cilin e përshkroi si “bosin e Francës”, pasi i kishte dhuruar një orë me 10 diamante.

“Lidhja me francezin Xavier ishte një lidhje shumë e veçantë për mua, e cila la gjurme tek unë. Për këtë arsye publikova dhe këngën ‘Krejt me harru’ para ca kohësh”, rrëfeu ajo asokohe kur tregoi edhe arsyen e ndarjes:

“Dikush që nuk diti të vlerësojë vlerat që unë kam, nuk ka edhe pse të jetë me mua. Çdo gjë tjetër materiale nuk më hyn në sy, sepse e kam ndërtuar gjithçka vetë dhe jam krenare për këtë. Karakteri është mbi të gjitha, ajo çfarë unë vlerësoj shumë.”- u shpreh Alida.

Por a e ka rigjetur dashurinë këngëtarja shqiptare?

Në emisionin “Rreze Dielli” në Report Tv, Alida, e cila është motra e këngëtarit Stine, tha se ndihet e lumtur edhe pse nuk e ka gjetur ende njeriun e zemrës.

“Jam shumë e lumtur, sepse gjithcka që kam ndërtuar, e kam ndërtuar vetë. Jam e lumtur edhe pse njeriun e zemrës nuk e kam gjetur akoma. Jam shumë konfuze te kjo gjë, por nuk dua ti jap shuëm rëndësi. Nëse vjen mirë, nëse s’vjen, nuk dua t’ja di. Përsa i përket historisë së shkuar nuk më mungon. Si mund të kem një person, kur çdo lidhje do kohën e vet dhe unë nuk e kam këtë kohë. Sigurisht më mungon një person për të dalë për një darkë, për të folur për të përditshmen”, thotë këngëtarja.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Për herë të parë Flor Binaj tregon arsyen e largimit nga Porotokalli dhe flet për projektet e reja (VIDEO)

Aktori i humorit Florjan Binaj, prej thuajse dy dekadash hoqi dorë nga “Portokalli”. Këtë vendim ai e njoftoi nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij...

A janë krísur marrëdhëniet me Bes Kallakun? Reàgon Olsi Bylyku! (VIDEO)

Aktori i humorit, Olsi Bylyku ka qenë mbrëmë i ftuar në programin “Goca dhe Gra”. Ai ka folur për jetën e tij personale por edhe...

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...
error: Alert: Content is protected !!