Ballina Magazina Pas humbjes së të atit, Arbana Osmani i dedikon këto fjalë Artjola...

Pas humbjes së të atit, Arbana Osmani i dedikon këto fjalë Artjola Toskës

Ditën e sotme u bë e ditur se këngëtarja e njohur e muzikës shqiptare, Artjola Toska humbi njeriun e saj më të shtrenjtë, babain, pas një sëmundjeje të rëndë. Në këtë moment delikat nuk ka munguar mbështetja e gjithë miqve të artistes. E fundit që ka shkruar duke i dedikuar fjalët më të ndjera Artjolës, ka qenë moderatorja Arbana Osmani, e cila ka treguar se këtë të shtunë do të transmetohet emisioni në të cilin është prezent këngëtarja, ndonëse është xhiruar disa javë më parë.

“Ngushëllimet e mia më të sinqerta për humbjen e babait, mikeshës dhe artistes me zemër të madhe. Pak ditë më parë regjistruam programin ku Artjola zgjodhi të ishte e pranishme për t’i dhënë dikujt një mesazh shprese, ndërsa babai i saj ishte shumë shumë sëmurë. Të shtunën do ta shihni në ekran të buzëqeshur, por unë e di që zemra e saj dhemb, ashtu siç ndodh shpesh me artistët që para publikut që i do fshehin lëndimet personale dhe janë gati të argëtojnë dhe të çojnë misionin e tyre deri në fund. Faleminderit Artjola, je e rrallë”, ka shkruar Osmani krah fotos së fundit në ‘Instastory’.

Kujtojmë se personazhe të njohur të ‘showbiz-it’ shqiptar bëhen pjesë e ‘Dua të të bëj të lumtur’ çdo të shtunë duke takuar dhe motivuar ndjekësit e tyre më të zjarrtë./revistawho.com

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Adrola Dushi feston ditëlindjen, e ëma i bën dedikimin më të bukur që keni parë ndonjëherë! (FOTO)

Modelja Adrola Dushi feston ditëlindjen! Bukuroshja ka publikuar disa postime në rrjetin social “Instagram”, ku ndër të tjera ka postuar edhe urimet e personave...

Pas zhùrmës së madhe ditëve të fundit, Adisi publikon pamjet e Fifit duke gatuar! (VIDEO)

Tahsmë siç dihet këngëtarja e njohur Fifi është në një romancë me Adis Patushin. Ato shfaqen kudo bashkë dhe nuk ngùrrojnë që në rrjetet sociale...

Ups! Beniada nxòri ‘padashje’ Megi Pojanin se është në lídhje me Endri Çekiçin! (VIDEO)

Megi Pojani dhe futbollisti Endri Çekiçi janë tashmë në qendër të vëmendjes. Dyshja po përfliten për një lídhje dashurie por asnjëri prej tyre nuk ka...

E réndë! Hùmb jetën në moshën 32-vjeçare aktori i njohur i humorit! (FOTO)

Komediani kanadez Nick Nemeroff ka humbur jetën në moshën 32-vjeçare. Familja e tij konfirmoi vdékjen e tij të paprítur të hënën në mbrëmje. Ende nuk dihet...

Arjan Konomi e péson kéq në Jordani, rrézíkon të képusë…krahun! (VIDEO)

Gazetari Arjan Konomi ka pésuar një aksídent teksa po qëndron në Jordani. Si pàsojë, ai iu nénshtrua një opéracioni emérgjént për të riparuar démin. Opéracíoni u...
error: Alert: Content is protected !!