Ballina Magazina Pak orë para koncertit, Artiola Toska humb personin e dashur

Pak orë para koncertit, Artiola Toska humb personin e dashur

Këngëtarja e miirënjohur e muziikës popullore, Artiola Toska, ishtte njëra prej ttë ftuarave nga Bashkia e Tiranës për të performuar diitën e djeshme në sheshiin “Nënë Tereza”, me rastin e 100 vjetoritt të shpalljes së Tiranës kryeqytet.

Por, këngëtarja mungoii në koncert, ndërsa “Anabel.al” tregon arsyen pse Artiola nuk mundii të iishte e pranishme.

Vetëm pak orë para koncertit, Artiola ka humbur babain e saj.

Burime për “Anabel.al” kanë bërë të ditur se i atti i këngëtares vuante prej kohësh nga një sëmundje e cila i ka marrë atij jetën ditën e djeshme.

Artiola ka një karrierë të gjattë në muziikë dhe numëron hite në repertoriin e saj, si “Mos më mundo”, “Cimi cimi ca”, “Harxhoje paren” etj.

Së fundmii, këngëtarja ka nisur të marrë pjesë edhe në koncerte të ndryshme, ndërsa vazhdon të sjellë projekte të reja muzikore.

Projektti i saj i funditt erdhii në bashkëpuniim me “Magic 4” dhe titullohet “Koka ty ta boni”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

E ndjékin pafund njerëz! Bora Zemani surprízon fansat e saj në këtë mënyrë! (FOTO)

Bora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen”. Patsaj duke...

Fjoralba Ponari dhe Einxheli sapo na dëshmuan që shoqëria e vërtetë ekziston! (VIDEO)

Nuk është sekret fakti që Fjoralba Ponari ka një miqësi shumë të ngùshtë me ish-banoren e “Big Brother VIP Albania”, Einxhel Shkirën. Fjoralba e ka...

Luana nuk e ka ndërmend të ndalet, gati bashkëpunimi me reperin e njohur! (FOTO)

Në nismën e saj më të re “Thuaje”, Luana Vjollca erdhi me një qasje ndryshe si kurrë më parë. E ulur vetëm në një karrige...

Si asnjëherë më parë, Agron Llakaj rréfen momentin më të véshtirë në jetën e tij!

Pasditen e sotme, i ftuar në programin “Ditë pas dite” në Radio Televizionin Shqiptar ishte mjeshtri i humorit Agon Llakaj. Në një intervistë të rrallë...

‘Zénka’ mes Zhaklinës dhe Fifit, a duhet një vajzë ta ruajë veten për një djalë?

Fifi njihet si një ndër personàzhet e njohur e cila nuk e mendon dy herë ti shprehë hapur ndjenjat e saj. Mbrëmjen e djeshme,...
error: Alert: Content is protected !!