Këngëtarja e miirënjohur e muziikës popullore, Artiola Toska, ishtte njëra prej ttë ftuarave nga Bashkia e Tiranës për të performuar diitën e djeshme në sheshiin “Nënë Tereza”, me rastin e 100 vjetoritt të shpalljes së Tiranës kryeqytet.

https://www.instagram.com/p/B75ffnDAJ2p/?utm_source=ig_embed

Por, këngëtarja mungoii në koncert, ndërsa “Anabel.al” tregon arsyen pse Artiola nuk mundii të iishte e pranishme.

Vetëm pak orë para koncertit, Artiola ka humbur babain e saj.

Burime për “Anabel.al” kanë bërë të ditur se i atti i këngëtares vuante prej kohësh nga një sëmundje e cila i ka marrë atij jetën ditën e djeshme.

Artiola ka një karrierë të gjattë në muziikë dhe numëron hite në repertoriin e saj, si “Mos më mundo”, “Cimi cimi ca”, “Harxhoje paren” etj.

Së fundmii, këngëtarja ka nisur të marrë pjesë edhe në koncerte të ndryshme, ndërsa vazhdon të sjellë projekte të reja muzikore.

Projektti i saj i funditt erdhii në bashkëpuniim me “Magic 4” dhe titullohet “Koka ty ta boni”.

By Juda.al

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!