Këngëtarja nga Prishtina me famë botërore, Dua Lipa, i është bashkuar bashkëvendësve të saj në përkujtim të së ndjerës Nexhmije Pagarusha, e cila dje ndërroi jetë në moshën 86 vjeçare.

Bilbili i këngës shqipe ka lënë pas një thesar të çmuar me këngë të pavdekshme, të cilat i këndoi për disa dekada me radhë.

Image result for nexhmije pagarusha dua lipa

Vdèkja e Nexhmijes ka pikèlluar gjithë komunitetin artistik dhe në përgjithësi shqiptarët kudo në botë, të cilët kanë shkruar telegrame ngushèllimi.

Së fundi, ishte Dua Lipa, artistja shqiptare me famë botërore, e cila e kujtoi ikonën e muzikës shqipe përmes një fotografie të vjetër.

Ajo kësaj fotografie ia shtoi një emoji të zemrës…

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!