Ballina Magazina Nuk e harron as Dua Lipa! Ja si e kujton këngëtarja të...

Nuk e harron as Dua Lipa! Ja si e kujton këngëtarja të madhen Nexhmije Pagarusha

Këngëtarja nga Prishtina me famë botërore, Dua Lipa, i është bashkuar bashkëvendësve të saj në përkujtim të së ndjerës Nexhmije Pagarusha, e cila dje ndërroi jetë në moshën 86 vjeçare.

Bilbili i këngës shqipe ka lënë pas një thesar të çmuar me këngë të pavdekshme, të cilat i këndoi për disa dekada me radhë.

Image result for nexhmije pagarusha dua lipa

Vdèkja e Nexhmijes ka pikèlluar gjithë komunitetin artistik dhe në përgjithësi shqiptarët kudo në botë, të cilët kanë shkruar telegrame ngushèllimi.

Së fundi, ishte Dua Lipa, artistja shqiptare me famë botërore, e cila e kujtoi ikonën e muzikës shqipe përmes një fotografie të vjetër.

Ajo kësaj fotografie ia shtoi një emoji të zemrës…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

E ndjékin pafund njerëz! Bora Zemani surprízon fansat e saj në këtë mënyrë! (FOTO)

Bora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen”. Patsaj duke...

Fjoralba Ponari dhe Einxheli sapo na dëshmuan që shoqëria e vërtetë ekziston! (VIDEO)

Nuk është sekret fakti që Fjoralba Ponari ka një miqësi shumë të ngùshtë me ish-banoren e “Big Brother VIP Albania”, Einxhel Shkirën. Fjoralba e ka...

Luana nuk e ka ndërmend të ndalet, gati bashkëpunimi me reperin e njohur! (FOTO)

Në nismën e saj më të re “Thuaje”, Luana Vjollca erdhi me një qasje ndryshe si kurrë më parë. E ulur vetëm në një karrige...

Si asnjëherë më parë, Agron Llakaj rréfen momentin më të véshtirë në jetën e tij!

Pasditen e sotme, i ftuar në programin “Ditë pas dite” në Radio Televizionin Shqiptar ishte mjeshtri i humorit Agon Llakaj. Në një intervistë të rrallë...

‘Zénka’ mes Zhaklinës dhe Fifit, a duhet një vajzë ta ruajë veten për një djalë?

Fifi njihet si një ndër personàzhet e njohur e cila nuk e mendon dy herë ti shprehë hapur ndjenjat e saj. Mbrëmjen e djeshme,...
error: Alert: Content is protected !!