7 vìktìma dhe 230 të prékur nga Koronavirusi- ky është bilanci i deritanishëm në Itali, teksa veriu i vendit është bllokuar totalisht.

Së fundmi, Top Channel bën me dije se mes të inféktuarve gjendet edhe një shqiptare, identiteti i të cilës nuk dihet ende.

Njoftimin e ka dhënë e ëma në Facebook, ku shkruan se e bìja është prekur nga vìrusi kinez në Varesse, ndërsa sipas informacioneve paraprake, bëhet me dije se vìktìma është nga Lezha dhe jeton në shtetin fqinj prej vitesh.

Megjithatë, nuk dihet ende nëse ky informacion është i saktë, pasi  janë të shumta edhe informacionet e pavërteta që qarkullojnë në rrjet.

Po ashtu, Italia éshtë gòditur pasditen e sotme nga një térmet 4.7 ballë dhe epiqendra ishte në San Pietro In Guarano në jug të vendit, teksa nuk dihet ende nëse ka njerëz të lénduar apo déme materiale.

Nga ana tjetër, Organizata Botërore e Shëndetësisë ka dhënë àlàrmin duke theksuar se bota duhet të përgatitet për një epidemi.

Image result for coronavirus albania

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!