Mbrëmjen e 9 shkurtit u mbajt në Dolby Theatre ceremonia 92 e ndarjes së çmimeve Oscars. Një event ku marrin pjesë yje nga Hollyëood, nga bota e filmit dhe e muzikës. Në festën e organizuar nga Elton John për “Oscars 2020”, morën pjesë edhe dy këngëtaret shqiptare Bleona Qereti dhe Eleni Foureira. Të dyja i mahnitën të gjithë me veshjen dhe shkëlqenin nga koka tek këmbët.

Në “Oscars” morën pjesë me krijimet e tyre edhe tre stilistë shqiptarë. Valdrin Sahiti kishte veshur aktoren Kristin Cavallari me një fustan ngjyrë bojëqielli.

Drenusha SXhara kishte veshur prezantuesen Xixi Yang me një fustan të verdhë. Dhe Blac Chyna ishte veshur me një fustan të zi nga stilistja Dona Matoshi.

Të tre fustanet u vlerësuan si ndër më të mirët dhe kjo falë punës së stilistëve të njohur shqiptarë që edhe këtë herë arritën punën e tyre ta tregonin në një prej eventeve më të rëndësishëm./revistawho.com

By Juda-al

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!