Ballina Magazina Nga Bleona tek Eleni Foureira/ 5 shqiptarët që morën pjesë në Oscars...

Nga Bleona tek Eleni Foureira/ 5 shqiptarët që morën pjesë në Oscars 2020

Mbrëmjen e 9 shkurtit u mbajt në Dolby Theatre ceremonia 92 e ndarjes së çmimeve Oscars. Një event ku marrin pjesë yje nga Hollyëood, nga bota e filmit dhe e muzikës. Në festën e organizuar nga Elton John për “Oscars 2020”, morën pjesë edhe dy këngëtaret shqiptare Bleona Qereti dhe Eleni Foureira. Të dyja i mahnitën të gjithë me veshjen dhe shkëlqenin nga koka tek këmbët.

Në “Oscars” morën pjesë me krijimet e tyre edhe tre stilistë shqiptarë. Valdrin Sahiti kishte veshur aktoren Kristin Cavallari me një fustan ngjyrë bojëqielli.

Drenusha SXhara kishte veshur prezantuesen Xixi Yang me një fustan të verdhë. Dhe Blac Chyna ishte veshur me një fustan të zi nga stilistja Dona Matoshi.

Të tre fustanet u vlerësuan si ndër më të mirët dhe kjo falë punës së stilistëve të njohur shqiptarë që edhe këtë herë arritën punën e tyre ta tregonin në një prej eventeve më të rëndësishëm./revistawho.com

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...
error: Alert: Content is protected !!