Ballina Magazina Ndryshe nga prindërit e tjerë, si ka vepruar Michelle Obama me vajzat...

Ndryshe nga prindërit e tjerë, si ka vepruar Michelle Obama me vajzat e saj në adoleshencë?

Ish-zonja e parë, Michelle Obama ka qenë gjithmonë një nga figurat më të dashura të audiencës. Ajo dhe partneri i saj, Barack Obama gëzojë një raport shumë të ngushtë edhe me vajzat e tyre, Malia dhe Sasha.

Tashmë të dyja janë larguar nga shtëpia për të ndjekur studimet e larta në universitetin e ‘Michigan’ dhe ‘Harvard’. Michelle ka treguar se ndryshe nga çdo mama tjetër, në vend që të kontrollonte çdo lëvizje të tyre gjatë kohës që ishin në shkollë, zgjidhte që t’ia linte porosi të afërmve më të rinj në moshë për t’i parë. “Ishte më mirë që vajzat të kontrollohen nga dikush më i ri se unë”, ka shpjeguar Michelle.

Ajo gjithashtu rrëfeu një sërë kujtimesh nga koha e saj në shtëpinë e Bardhë, përfshirë momentet e dyshimit në vetvete si Zonja e Parë, si dhe si e menaxhoi martesën e saj me Barack. Megjithatë, ajo siguroi audiencën se përqendrimi i saj do të jetë më pak në historinë e saj personale dhe më shumë në promovimin e padrejtësive globale me gratë e reja në të gjithë botën./revistawho.com

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

E ndjékin pafund njerëz! Bora Zemani surprízon fansat e saj në këtë mënyrë! (FOTO)

Bora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen”. Patsaj duke...

Fjoralba Ponari dhe Einxheli sapo na dëshmuan që shoqëria e vërtetë ekziston! (VIDEO)

Nuk është sekret fakti që Fjoralba Ponari ka një miqësi shumë të ngùshtë me ish-banoren e “Big Brother VIP Albania”, Einxhel Shkirën. Fjoralba e ka...

Luana nuk e ka ndërmend të ndalet, gati bashkëpunimi me reperin e njohur! (FOTO)

Në nismën e saj më të re “Thuaje”, Luana Vjollca erdhi me një qasje ndryshe si kurrë më parë. E ulur vetëm në një karrige...

Si asnjëherë më parë, Agron Llakaj rréfen momentin më të véshtirë në jetën e tij!

Pasditen e sotme, i ftuar në programin “Ditë pas dite” në Radio Televizionin Shqiptar ishte mjeshtri i humorit Agon Llakaj. Në një intervistë të rrallë...

‘Zénka’ mes Zhaklinës dhe Fifit, a duhet një vajzë ta ruajë veten për një djalë?

Fifi njihet si një ndër personàzhet e njohur e cila nuk e mendon dy herë ti shprehë hapur ndjenjat e saj. Mbrëmjen e djeshme,...
error: Alert: Content is protected !!