Vetëm pak javë pasi u deklarua e shëruar, një grua nga Japonia është infektuar sërish me koronavirùs.

Ajo është personi i parë jashtë Kinës, vendi ku u përhap virùsi, që diagnostikohet për herë të dytë me Covid-19.

Image result for coronaviurs

Gruaja shfaqi sërish simptòma të epidemisë së dhimbje fyti dhe kraharori, ndërsa pas analizave ka rezultuar sërish e prekur.

Gruaja punonte si guidë në një autobus turistësh dhe u prek për herë të parë nga koronavirùsi në fillim të muajit shkurt.

Deri tani, numri i të infektuarve nga virùsi vdékjeprurës në Japoni ka shkuar në 180, ndërsa në botë janë rreth 80 mijë të prekur dhe mbi 2800 të vdékur.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!