Ballina Aktualitet Ndodh edhe kjo! U shërua nga Koronavirus por...

Ndodh edhe kjo! U shërua nga Koronavirus por…

Vetëm pak javë pasi u deklarua e shëruar, një grua nga Japonia është infektuar sërish me koronavirùs.

Ajo është personi i parë jashtë Kinës, vendi ku u përhap virùsi, që diagnostikohet për herë të dytë me Covid-19.

Image result for coronaviurs

Gruaja shfaqi sërish simptòma të epidemisë së dhimbje fyti dhe kraharori, ndërsa pas analizave ka rezultuar sërish e prekur.

Gruaja punonte si guidë në një autobus turistësh dhe u prek për herë të parë nga koronavirùsi në fillim të muajit shkurt.

Deri tani, numri i të infektuarve nga virùsi vdékjeprurës në Japoni ka shkuar në 180, ndërsa në botë janë rreth 80 mijë të prekur dhe mbi 2800 të vdékur.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Për herë të parë Flor Binaj tregon arsyen e largimit nga Porotokalli dhe flet për projektet e reja (VIDEO)

Aktori i humorit Florjan Binaj, prej thuajse dy dekadash hoqi dorë nga “Portokalli”. Këtë vendim ai e njoftoi nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij...

A janë krísur marrëdhëniet me Bes Kallakun? Reàgon Olsi Bylyku! (VIDEO)

Aktori i humorit, Olsi Bylyku ka qenë mbrëmë i ftuar në programin “Goca dhe Gra”. Ai ka folur për jetën e tij personale por edhe...

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...
error: Alert: Content is protected !!