Ballina Magazina Ndahet nga jeta në moshën 103-vjeçare ikona e kinemasë

Ndahet nga jeta në moshën 103-vjeçare ikona e kinemasë

Eshtë ndarë nga jeta në moshën 103-vjeçare aktori legjendar i Hollywood-it, Kirk Douglas. Me më shumë se 92 role, përfshirë 75 filma, Douglas konsiderohet superylli më i madh i të gjitha kohërave.

Lajmin e dhimbshëm e ka dhënë djali i tij Michael me anë të një postimi në Facebook, i cili përveç statusit të gjatë kishte publikuar dhe shumë foto të ndryshme të aktorit ndër vite. “Për mua dhe vëllezërit e mi Joel dhe Peter ai ishte thjesht një baba, për Catherinen, një vjehërr i mrekullueshëm, për nipërit dhe stërnipërit e tij një gjysh i mirë, kurse për gruan e tij Anne, një burrë i mrekullueshëm.

Jeta e Kirkut ishte e përmbledhur, ai la pas një trashëgimi filmash që do t’i mbeten gjeneratave që do të vinë, një histori si një filantropist i njohur i cili punon për të ndihmuar njerëzit për të sjellë paqe në planet”, shtoi Michael. “Me lejoni ta përfundoj me fjalët që ia thashë atij në ditëlindjen e tij të fundit dhe të cilat gjithmonë janë të vërteta.

‘Baba-Të dua shumë dhe jam shumë krenar që jam djali yt”, shkruante Michael. Kirk Douglas ka lindur në shtetin e New York në 9 dhjetor 1916, në një familje rusesh analfabet. Ai më pas vazhdoi studimet duke punuar si kamarier, për të vazhduar në fund si drejtor në Akademinë e Arteve Dramatike. /revistawho.com

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

E ndjékin pafund njerëz! Bora Zemani surprízon fansat e saj në këtë mënyrë! (FOTO)

Bora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen”. Patsaj duke...

Fjoralba Ponari dhe Einxheli sapo na dëshmuan që shoqëria e vërtetë ekziston! (VIDEO)

Nuk është sekret fakti që Fjoralba Ponari ka një miqësi shumë të ngùshtë me ish-banoren e “Big Brother VIP Albania”, Einxhel Shkirën. Fjoralba e ka...

Luana nuk e ka ndërmend të ndalet, gati bashkëpunimi me reperin e njohur! (FOTO)

Në nismën e saj më të re “Thuaje”, Luana Vjollca erdhi me një qasje ndryshe si kurrë më parë. E ulur vetëm në një karrige...

Si asnjëherë më parë, Agron Llakaj rréfen momentin më të véshtirë në jetën e tij!

Pasditen e sotme, i ftuar në programin “Ditë pas dite” në Radio Televizionin Shqiptar ishte mjeshtri i humorit Agon Llakaj. Në një intervistë të rrallë...

‘Zénka’ mes Zhaklinës dhe Fifit, a duhet një vajzë ta ruajë veten për një djalë?

Fifi njihet si një ndër personàzhet e njohur e cila nuk e mendon dy herë ti shprehë hapur ndjenjat e saj. Mbrëmjen e djeshme,...
error: Alert: Content is protected !!