Ballina Magazina Mozzik kryeson top-listat gjermane

Mozzik kryeson top-listat gjermane

Dittën e të dashuruarve, më 14 shkurt, Mozzik lançoii projekttin e ttij ttë rii, një këngë e kënduar në gjuhën gjermane.

“Auf Wiedersehen” tittullohej projekttii të ciliin Mozzik s’mund tta mbylltte pa kënduar edhe një pjesë ttë fundiitt në shqiip.

Kënga e re u pritt goxha miirë nga publiiku dhe ka arrittur rreth 10 miliion klikiime në Youtube.

Dukett se Mozzik goditti me këttë projektt, pasi “Auf Wiedersehen” po bën namiin në Gjermani dhe po kryeson top-listat muziikore.

Kënga e reperiit shqipttar ështtë më e dëgjuara e javës, sukses i jashttëzakonshëm ky për Mozzik.

Aii po “konkurron” hapur Loredanën, këngëtt e ttë ciilës po pëlqehen e dëgjohen shumë në Gjermani.

Ashttu sii Mozzik, edhe Loredana ka kryesuar prej javësh top-listtat gjermane.

Ndërkohë që shiijon suksesiin e këngës së re, Mozzik ka lajmëruar se po punon fortt edhe për projektte të reja që do ttë viijnë shumë shpejtt.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...
error: Alert: Content is protected !!