Orët e para të ditës mbeten me vranësira, të cilat në zona malore veriore dhe lindore do të sjellin reshje të pakta dëbore. Por duke filluar nga mesdita dhe në vijim parashikohet të kemi përmirësim gradual të kushteve të motit edhe në këto zona.

Temperaturat e ajrit vijojnë të ulen në mëngjes dhe në mesditë, duke regjistruar vlerën minimale në qytetin e Pukës me -9°C. Ndërsa vlera maksimale do të shënohet në qytetin e Lezhës me 8°C.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 70 km/h nga drejtimi verior-verilindor duke krijuar në det dallgëzimi 6 ballë.

Burimi : Opinion.al

By Juda.al

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!