Ballina LAJME/BOTE Mos vallë Oscars publikuan pa dashje fituesit?

Mos vallë Oscars publikuan pa dashje fituesit?

Të hënën pasdite, organizata pas çmimeve Oscar publikoi në Twitter një foto që u fshi, por që dëmin e bëri. Në foto listoheshin “Parashikimet e mia” dhe fituesi Filmi më i mirë ishte “Parasite, ndërsa Regjisori më i mirë Sam Mendes. Postimi alarmoi fansat pasi votimet për fituesit mbyllen sot, më 4 shkurt dhe publikimi i një informacioni të tillë nënkupton lojë të pistë.

Postimi misterioz, mesa duket, kishte lidhje me një funksion të lançuar një orë e gjysmë para që i lejonte përdoruesit të parashikonin fituesit e Oscars për vitin 2020. Si pasojë e një problemi teknik, parashikimet e përdoruesve të tjerëve u shfaqën në llogarinë zyrtare të Oscars që krijoi idenë se fituesit ishin parazgjedhur pa u mbyllur ende votimi.

Në fjalë të tjera, është njësoj sikur zysha të parashikojë kush do marrë dhjetë në provim. Apo sikur Top Channel të parashikojë fituesin e Big Brother. Apo sikur FIFA të parashikojë fituesin e ndeshjes. Nuk ka kuptim.

Ceremonia e çmimeve Oscar do të mbahet të hënën, në orën 2 të natës. Me këtë rast, këto janë parashikimet tona. Parashikimet janë bazuar në informacionin që kemi mbledhur dita ditës mbi mënyrën si operojnë Oscars dhe jo mbi cilët mendojmë ne se e meritojnë. /anabelmagazine.com

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Adrola Dushi feston ditëlindjen, e ëma i bën dedikimin më të bukur që keni parë ndonjëherë! (FOTO)

Modelja Adrola Dushi feston ditëlindjen! Bukuroshja ka publikuar disa postime në rrjetin social “Instagram”, ku ndër të tjera ka postuar edhe urimet e personave...

Pas zhùrmës së madhe ditëve të fundit, Adisi publikon pamjet e Fifit duke gatuar! (VIDEO)

Tahsmë siç dihet këngëtarja e njohur Fifi është në një romancë me Adis Patushin. Ato shfaqen kudo bashkë dhe nuk ngùrrojnë që në rrjetet sociale...

Ups! Beniada nxòri ‘padashje’ Megi Pojanin se është në lídhje me Endri Çekiçin! (VIDEO)

Megi Pojani dhe futbollisti Endri Çekiçi janë tashmë në qendër të vëmendjes. Dyshja po përfliten për një lídhje dashurie por asnjëri prej tyre nuk ka...

E réndë! Hùmb jetën në moshën 32-vjeçare aktori i njohur i humorit! (FOTO)

Komediani kanadez Nick Nemeroff ka humbur jetën në moshën 32-vjeçare. Familja e tij konfirmoi vdékjen e tij të paprítur të hënën në mbrëmje. Ende nuk dihet...

Arjan Konomi e péson kéq në Jordani, rrézíkon të képusë…krahun! (VIDEO)

Gazetari Arjan Konomi ka pésuar një aksídent teksa po qëndron në Jordani. Si pàsojë, ai iu nénshtrua një opéracioni emérgjént për të riparuar démin. Opéracíoni u...
error: Alert: Content is protected !!