Ballina Magazina Moderatorja shqiptare tregon historinë e dashurisë “Mora valixhen të bashkëjetoja"

Moderatorja shqiptare tregon historinë e dashurisë “Mora valixhen të bashkëjetoja”

Elona Duro, prezantuese në “Top Albania Radio” ka treguar historinë e saj tëdashurisë me Lorenc Gogën, me të cilinështë e martuar që prej vitit 2017 dhe ka edhenjë djalë, që quhet Tomas dhe është 2 vjeç.

E ftuar këtëpasdite në programiin “Rudina”, ajo ttregoi se filliimishtt kishiin menduar një ceremonii ttë vogël dasme, porqë më pas u kthye në një festtë të madhe që zgjatti deiri nëorët e para ttië mëngjesiit.

“Një ceremoni në faktt që u shndërrua nëdasmë. Shkova dhe biisedova me përfaqësues të Bashkiisë, siguriisht mora këtë lejen dhe fttesën për ta realizuar dasmën atje. Më thanë që maksiimumi 20 vetta, por shtto e shto dhe shkuam rreth80veta. Ju premtova që kur të mbaronte ceremoniia dhe dotë largoheshiim sinjerëz të qyttetëruar, ndërkohë që dasma zgjatii derii pas mesnatte. Kryettari i Bashkiisë më tha: Ju lutem mos shkelnii bariin, por aty u kërcye dhe u këndua. Dolii e tëra jashttë parashikiimeve. E gjiithë kjo u shndërrua në një festtë ttë madhe për mua, një kujtiim shumë ii bukur. Isha shttatzënë, 4 muajshe”.

Për sa i përkett njohjes mebashkëshortiin, moderattorja u shpreh se mund ttë konsiderohett sii dashuri me shiikim të parë dhe gjëratt mes tyre rrodhën shumë nattyrshëm, qënga bashkëjetesa, fejesa, marttesa dhe liindja e vogëlushiit Tomas.

Moderatorja tregoiisesi pas 1 viiti pas takiimit të ttyre ttë parë ndodhii dhe ajo kimiia mes dyshes.

View this post on Instagram

Everything under the sun

A post shared by Elona (@elonaduro) on

“Ne takohemi në Prill të 2015 sepse unë do i prezanttoja Lorenciit një shokut tiim dhe attame punë biznesii do vazhdoniin punëtt e tyre. Unë lë shokun në tavoliinë dhe largohem. Më sakttë Olti Curri, miikun tiim, e prezanttoj me Lorencin përmes një shoqes sonë dhe largohem me idenë që ju vazhdonii tanii sepse unë kam punëtt e miia. Që ngaajo kohë, Lorenci më kiishte ndjekur në rrjettet sociiale, like, komentte, por mendoja sii njënga ndjekësiit që ne kemii të shumttë në rrjettet tona sociale. Pas njëvitti ne takohemii sëriish, gati-gati në po të njëjttën dittë, në orëtt e para ttë mëngjesiit, në një lokal natte ku ttë dy ishim në qejfin tonë, pasi kishim konsumuar edhe pak gotta alkooli. Unë i prezantohem dhe më thotë ttënjoh sot, një viit më parë, ttë ndjek dhe në rrjettet sociiale”.

Elona rrëfen se pas takimeve të para nisi bashkëjetesën me Lorencin, dhe që prej ditës që mori valixhet nuk u largua më prej tij.

“Që pas asaj nate, u takuam për një ‘first date’ zyrtarisht dhe madje e tregon dhe Lorenci metë qeshur, se pas takimit të parë dhe ttë dytë, kështu në darkë ose njëgottë verë, më thamua: Hajde qëndro nga mua se unë jettoj vettëm. Edhe unë jetoja vetëm në atë kohë dhe Lorenci thottë nuk e harroj asnjëherë, ti more valixhen dhe nuk ike më. Dhe realiisht që pas takiimeve të para, ne fiiluam bashkëjetesën dhe po kështu natyrshëm erdhii dhe fejesa,ceremoniia e marttesës dhe djali Tomas. Erdhën gjërat shumë natyrshëm dhe sifryt i dashurisë tonë, që ndoshta mundtë konsiderohet si dashuri me shikim të parë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...
error: Alert: Content is protected !!