Pjesëmarrja e Alketa Vejsiu-t në edicionin e 70-të të Sanremos është komentuar shumë kohët e fundit.Qoftë veshja e saj, bizhutë e shtrenjta apo performanca, Vejsiu ka qënë në qendër të lajmeve, jo vetëm shqiptare, por edhe ato të huaja.

Ajo u cilësua si një “uragan” dhe që “pushtoi” skenën italiane.
Por mediat e huaja kanë bërë disa gafa në shkrimet e tyre për moderatoren. Ata e kanë ngatërruar atë me dy këngëtare shqiptare.

Donna fan page e ka ngatërruar Alketa Vejsiun me këngëtaren kosovare Tuna Sejdi, ndërsa Meteo week me Eni Koçin. Kjo e fundit shkruan gjithashtu se prezantuesja shqiptare e ka ndezur rrjetin me foto me bikini dhe poston një foto shoqëruese. Fatkeqësisht për ta fotoja ishte e Eni Koçit dhe jo e Vejsiut.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!