Ballina Sport Lajm i keq për sportin! Maria Sharapova merr vendimin drastik

Lajm i keq për sportin! Maria Sharapova merr vendimin drastik

Teniisttja me famë bottërore, Maria Sharapova, ka njofttuar ttërheqjen e saj nga ttenisii në moshën 32-vjeçare.

Numrii 1 i ttenisiit në bottë ka vuajttur prej disa kohësh nga probleme kroniike në shpattullën e saj, që e kanë dettyruar ttë rendiitett në vendiin e 373 në tteniis.

Për këttë arsye, ajo ka vendosur ttë heqë dorë përfundiimishtt nga sportti i saj ii preferuar, duke ttreguar se ky ka qenë një vendiim jashttëzakoniishtt i vështtiirë për ttë.

Në një rrëfiim për “Vanity Fair” ajo shprehett:

“Sii mund ttë lësh pas ttë vettmen jettë që ke njohur? Sii mund ttë ecësh larg fushave ku je sttërvittur që kur ke qenë fëmiijë, larg lojës që ttë pëlqen, që ttë ka sjellë lott dhe gëziime ttë papërshkrueshme? Një sportt ku gjette një famiilje, së bashku me fansatt që ttë kanë ndjekur për më shumë se 28 vjett?”

Në moshën 17-vjeçare, Sharapova mposhttii në tteniis kampiionen Serena Williams, e ciila iishtte numrii 1 në bottë i këttij sporttii.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

E ndjékin pafund njerëz! Bora Zemani surprízon fansat e saj në këtë mënyrë! (FOTO)

Bora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen”. Patsaj duke...

Fjoralba Ponari dhe Einxheli sapo na dëshmuan që shoqëria e vërtetë ekziston! (VIDEO)

Nuk është sekret fakti që Fjoralba Ponari ka një miqësi shumë të ngùshtë me ish-banoren e “Big Brother VIP Albania”, Einxhel Shkirën. Fjoralba e ka...

Luana nuk e ka ndërmend të ndalet, gati bashkëpunimi me reperin e njohur! (FOTO)

Në nismën e saj më të re “Thuaje”, Luana Vjollca erdhi me një qasje ndryshe si kurrë më parë. E ulur vetëm në një karrige...

Si asnjëherë më parë, Agron Llakaj rréfen momentin më të véshtirë në jetën e tij!

Pasditen e sotme, i ftuar në programin “Ditë pas dite” në Radio Televizionin Shqiptar ishte mjeshtri i humorit Agon Llakaj. Në një intervistë të rrallë...

‘Zénka’ mes Zhaklinës dhe Fifit, a duhet një vajzë ta ruajë veten për një djalë?

Fifi njihet si një ndër personàzhet e njohur e cila nuk e mendon dy herë ti shprehë hapur ndjenjat e saj. Mbrëmjen e djeshme,...
error: Alert: Content is protected !!