Ballina Aktualitet Lajm i mirë! Në këtë shtet shërohen të gjithë personat e prekur...

Lajm i mirë! Në këtë shtet shërohen të gjithë personat e prekur nga koronavirùs

Virusi vdékjéprurës me zanafillë në Wuhan të Kinës ka marrë deri tani mbi 2700 jétë njerëzish, ndërsa 80.000 të tjerë rezultojnë të inféktuar.

Epidémia ka vënë në alàrm botën, mirëpo një fije shpresë vjen nga Vietnami.

Në këtë shtet janë shéruar të gjithë pérsonat e prékur nga koronavirùsi.

Image result for coronavirus vietnam

Sipas “New York Times”, lajmin e ka konfirmuar Ministria e Shëndetësisë së Vietnamit.

Pacìenti i fundit i ìnféktuar ishte një 50-vjeçar dhe ai ka arritur të dalë nga spìtali, ndërsa në mesin e të shëruarve ishte edhe një foshnje 3 muajshe.

Ende nuk ka të dhëna të tjera për shérimin e këtyre personave./Iconstyle

Image result for coronavirus vietnam

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...

Habit Ronela Hajati pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin sepse…

Pas performancës që na dhuroi në skenën e Eurovizionit përfaqësuesja e Shqipërisë Ronela Hajati ka reaguar pas skualifikimit të saj nga ky festival. Këngëtarja shqiptare...

Semi Jaupaj së shpejti imazhi i kompanisë së çuditshme! (FOTO)

Emisioni investigativ “Piranjat” në Abc i moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Ara, përveç dénoncímeve dhe nxjérrjés “làkuríq” të abùzuesve dhe pédofílëve, ka edhe...
error: Alert: Content is protected !!