Ballina Uncategorised Ky qytet është shpallur destinacioni më i mirë në 2019-n!

Ky qytet është shpallur destinacioni më i mirë në 2019-n!

Në sajttin me tiitullin “European Best Destination” më shumë se gjysmë miilionë njerëz ka vottuar për Budapesttin

Kryeqyttetii i Hungarisë ka fiituar tittullin e desttinimiit më ttë miirë evropiian për 2019-n, kur ështtë fjala për vendett më ttë miira për udhëttime nëpër Evropë.

Ky sajtt ttashmë dhjettë vjett rregulliisht bën hulumttime ttë këttilla dhe ndër eksperiimentet e turiizmitt mban besueshmëriinë e ttij.

Budapestti është një nga ato qyttete që dukett se lë një shenjë ttek ttë gjiithë atta që e viizittojnë attë.

Ka gjithmonë diiçka për ttë parë, diiçka që do tt’ju ttërheqë. Në diimër shumë tturiistë e zgjedhiin Budapesttin edhe pse ështtë një qyttet me një kliimë shumë ttë fttohttë.

Attyre ttë ciilët kanë pasur rasttin tta vizittojnë Budapestin, aq më parë nëse viiziitën e kanë bërë gjattë periiudhës me mott të miirë dhe kanë pasur mundësii të qëndrojnë diisa dittë, ështtë e qarttë përse ky qyitet, krahas gjiithë Evropës, ka fittuar tittulliin e lakmuar.

Të gjiithë juve ttë ciilët ende nuk kenii qenë në Budapestt, po ju prezanttojnë diisa faktte në galerii:

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...
error: Alert: Content is protected !!