Ballina Magazina Kthim pas në kohë, Bes Kallaku kujton këtë monolog plot emocione në...

Kthim pas në kohë, Bes Kallaku kujton këtë monolog plot emocione në ‘Portokalli’

Bes Kallaku është një nga aktorët më të dashur të humorit në Shqipëri. Rrugëtimi i tij në ekran nisi shumë vite më parë, teksa u shfaq në programin e humorit në ekranin e ‘Top Channel’, ‘Portokalli’.

Që prej atëherë Kallaku ka vazhduar rrugëtimin e tij artistik, duke sjellë edhe projekte kinematografike të realizuara nga vetë ai, si filmi ‘Falco’. Pak më parë Besi është kthyer pas në kohë duke kujtuar një prej monologëve të mbajtur në ‘Portokalli’ dedikuar shqiptarëve.

Siç duket aktori ruan kujtimet më të mira nga kjo eksperiencë, e cila e rriti profesionalisht dhe artistikisht. Kujtojmë se natën e ndërrimit të viteve Besi u rikthye sërish në programin e humorit, krah Erjon Isait, duke dhuruar sërish të qeshura për të gjithë teleshikuesit./revistawho.com

View this post on Instagram

Ma kadal!!! 🇦🇱

A post shared by Bes Kallaku (@bes_kallaku) on

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...
error: Alert: Content is protected !!