Bes Kallaku është një nga aktorët më të dashur të humorit në Shqipëri. Rrugëtimi i tij në ekran nisi shumë vite më parë, teksa u shfaq në programin e humorit në ekranin e ‘Top Channel’, ‘Portokalli’.

Që prej atëherë Kallaku ka vazhduar rrugëtimin e tij artistik, duke sjellë edhe projekte kinematografike të realizuara nga vetë ai, si filmi ‘Falco’. Pak më parë Besi është kthyer pas në kohë duke kujtuar një prej monologëve të mbajtur në ‘Portokalli’ dedikuar shqiptarëve.

Siç duket aktori ruan kujtimet më të mira nga kjo eksperiencë, e cila e rriti profesionalisht dhe artistikisht. Kujtojmë se natën e ndërrimit të viteve Besi u rikthye sërish në programin e humorit, krah Erjon Isait, duke dhuruar sërish të qeshura për të gjithë teleshikuesit./revistawho.com

https://www.instagram.com/p/B8RNz0Yhnxv/?utm_source=ig_embed

By Juda-al

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!