Kryetarja e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka prit sot në takim ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, Philip S. Kosnett.

Ky është takimi i parë i kryetares Osmani me përfaqësuesin amerikan pas marrjes së postit të të parës së Kuvendit të Kosovës.

Osmani është zgjedhur kryetare e Kuvendit të Kosovës në seancën e djeshme të thirrur pikërisht për këtë çështje. Ajo mori 65 vota për, asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim. /Telegrafi/

By Juda.al

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!