Ballina Magazina Kemal' i serialit 'Lule të Vetmuara' tregon peripecitë e jetës, rrèfimi i...

Kemal’ i serialit ‘Lule të Vetmuara’ tregon peripecitë e jetës, rrèfimi i tij na preku të gjithëve

Në serialin “Lule të vetmuara”, ai luan rol antagonist, por në jetën reale “Kemal” është një aktor i suksesshëm, që ka luajtur në disa filma e seriale dhe me karrierë të gjatë në kinematografi.

Emri i vërtetë i aktorit është Cansu Firinci dhe në një intervistë ka treguar se për të arritur këtu ku është sot ka kaluar shumë peripeci.  37-vjeçari ka treguar se e ka lënë shkollën vetëm për të vazhduar aktrimin.

Image result for Cansu Firinci

“Familja ime nuk kishte mundësi për të më mbështetur që të vazhdoj teatrin. Ne nuk ishim të pasur financiarisht. Ditët e sotme çdokush dëshiron ta bëjë fëmijën e tij aktor por ata nuk e dinë gjendjen e industrisë. Mendojnë se aktorët fitojnë shumë por kjo nuk është e vërtetë. Artistët vdèsin në varfëri. Kur e lashë shkollën fillova të merrja pjesë në disa punë në teatër. Aventura ime është e gjatë por dua të përmend emrin e profesorit Oguz Tunç i cili më ndihmoi në këtë rrugë dhe kam mësuar shumë prej tij”, tha ai.

“U largova nga Ankaraja dhe erdha në Stamboll sepse kisha më shumë mundësi për të përmirësuar veten. Përpara se të merresha me teatër, punoja kamarier dhe shpërndaja gazeta. Tani punoj në teatër në çdo sezon. Ky është shtet shumë i shtrenjtë dhe është e vështirë të jetosh këtu. Kam kaluar shumë kohë të vështira ekonomikisht por kam ndjekur ëndrrën time deri në fund”-tregoi aktori.

Image result for Cansu Firinci kirgin cicekler

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Adrola Dushi feston ditëlindjen, e ëma i bën dedikimin më të bukur që keni parë ndonjëherë! (FOTO)

Modelja Adrola Dushi feston ditëlindjen! Bukuroshja ka publikuar disa postime në rrjetin social “Instagram”, ku ndër të tjera ka postuar edhe urimet e personave...

Pas zhùrmës së madhe ditëve të fundit, Adisi publikon pamjet e Fifit duke gatuar! (VIDEO)

Tahsmë siç dihet këngëtarja e njohur Fifi është në një romancë me Adis Patushin. Ato shfaqen kudo bashkë dhe nuk ngùrrojnë që në rrjetet sociale...

Ups! Beniada nxòri ‘padashje’ Megi Pojanin se është në lídhje me Endri Çekiçin! (VIDEO)

Megi Pojani dhe futbollisti Endri Çekiçi janë tashmë në qendër të vëmendjes. Dyshja po përfliten për një lídhje dashurie por asnjëri prej tyre nuk ka...

E réndë! Hùmb jetën në moshën 32-vjeçare aktori i njohur i humorit! (FOTO)

Komediani kanadez Nick Nemeroff ka humbur jetën në moshën 32-vjeçare. Familja e tij konfirmoi vdékjen e tij të paprítur të hënën në mbrëmje. Ende nuk dihet...

Arjan Konomi e péson kéq në Jordani, rrézíkon të képusë…krahun! (VIDEO)

Gazetari Arjan Konomi ka pésuar një aksídent teksa po qëndron në Jordani. Si pàsojë, ai iu nénshtrua një opéracioni emérgjént për të riparuar démin. Opéracíoni u...
error: Alert: Content is protected !!