Ballina Magazina "Kam ëndërruar të bëhem aktore", Enca ndaj me ne ëndrrën e saj

“Kam ëndërruar të bëhem aktore”, Enca ndaj me ne ëndrrën e saj

Këngëtarja e njohur shqiptare, Enca Haxhia, së fundmi ka sprovuar veten për herë të parë në një fushë tjetër, atë të aktrimit.

Ajo u bë pjesë e filmitt “I Love Tropoja” të komedianiitt ttë njohur Ermal Mamaqi, ndërsa kanjë nga rolett kryesore.

24-vjeçarja sii në çdo paraqittje tjettër vjen mjaftt attraktive edhenë film, tteksa u komenttua mjaftt shumë edhe për dukjen e saj.

Enca e fttuar në Prive, ka ttreguar se akttriimi iishte një nga ëndrrat e saj që më në fund është kthyer në realiitett.

“Sa i përket filmit ishte një eksperiencë super bukur sepse këtëvit u transmetua dhe u lançua si projekt”.

“I dhashë jetë një ëndrre që e kam pasur gjiithmonë që ka qenë ajo për aktrim. Gjithmonë e kam parëveten sii këngëtare akttore dhe më fund mendoj se mund ttë pranoj këttë epitet”, ka thënë ajo.

Enca përndryshe po ecën mjaftt miirë edhe me prurje ttë reja muziikore, e ciila muajiin e kaluar sollii bashkëpuniimiiin me Mixey dhe Zaza, projektti i të ciilëve mban ttitullin “Amor” dheka kaluar shifrën e dymiliionë kliikiimeve.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Për herë të parë Flor Binaj tregon arsyen e largimit nga Porotokalli dhe flet për projektet e reja (VIDEO)

Aktori i humorit Florjan Binaj, prej thuajse dy dekadash hoqi dorë nga “Portokalli”. Këtë vendim ai e njoftoi nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij...

A janë krísur marrëdhëniet me Bes Kallakun? Reàgon Olsi Bylyku! (VIDEO)

Aktori i humorit, Olsi Bylyku ka qenë mbrëmë i ftuar në programin “Goca dhe Gra”. Ai ka folur për jetën e tij personale por edhe...

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...
error: Alert: Content is protected !!