Ballina Sport Kaka: Besoj se Neymar mund ta fitojë Topin e Artë 2020

Kaka: Besoj se Neymar mund ta fitojë Topin e Artë 2020

Legjenda e Brazilit, Leita Kaka beson se bashkëkombësi i tij, ylli i Paris Saint-Germain, Neymar, ka shanse të fitojë Topin e Artë të vitit 2020.

Ish-ylli i Milanit dhe Real Madridit, Kaka është i aftë të emërohet lojtari i madh, pasi ka fituar Topin e Artë në vitin 2007, vit ku ai u zgjodh edhe lojtari i vitit nga FIFA.

Neymar, ndërkohë, kurrë nuk ka shijuar një njohje të tillë, dhe ndërsa ai pohon se fitimi i çmimeve individuale nuk është përparësia e tij, ekziston një ndjenjë që lojtari më i shtrenjtë në botë do të shijonte një vlerësim të tillë.

Kaka beson se është e mundur që 28-vjeçari të mund të ndiqte gjurmët e Lionel Messi, i cili fitoi Topin e Artë të gjashtë në fillim të këtij viti, duke e tejkaluar rivalin e tij, Cristiano Ronaldo, në këtë garë.

“A besoj se Neymar mund ta fitojë atë në vitin 2020? Ai është një nga lojtarët më të mirë në botë, nuk ka dyshim për këtë”, ka thënë fillimisht Kaka për AFP.

“Ajo që ai ka nevojë tani është të fitojë një titull ekipi dhe të jetë një nga protagonistët kryesorë të kësaj arritje”.

Në të vërtetë, Kaka madje shkoi aq larg sa tha se nëse PSG do të fitonte Ligën e Kampionëve, Neymar “me siguri do të fitonte Topin e Artë”. /Telegrafi/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

E ndjékin pafund njerëz! Bora Zemani surprízon fansat e saj në këtë mënyrë! (FOTO)

Bora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen”. Patsaj duke...

Fjoralba Ponari dhe Einxheli sapo na dëshmuan që shoqëria e vërtetë ekziston! (VIDEO)

Nuk është sekret fakti që Fjoralba Ponari ka një miqësi shumë të ngùshtë me ish-banoren e “Big Brother VIP Albania”, Einxhel Shkirën. Fjoralba e ka...

Luana nuk e ka ndërmend të ndalet, gati bashkëpunimi me reperin e njohur! (FOTO)

Në nismën e saj më të re “Thuaje”, Luana Vjollca erdhi me një qasje ndryshe si kurrë më parë. E ulur vetëm në një karrige...

Si asnjëherë më parë, Agron Llakaj rréfen momentin më të véshtirë në jetën e tij!

Pasditen e sotme, i ftuar në programin “Ditë pas dite” në Radio Televizionin Shqiptar ishte mjeshtri i humorit Agon Llakaj. Në një intervistë të rrallë...

‘Zénka’ mes Zhaklinës dhe Fifit, a duhet një vajzë ta ruajë veten për një djalë?

Fifi njihet si një ndër personàzhet e njohur e cila nuk e mendon dy herë ti shprehë hapur ndjenjat e saj. Mbrëmjen e djeshme,...
error: Alert: Content is protected !!